Ekskluzywne torby papierowe

Torby papierowe na stałe zagościły już w naszej rzeczywistości – spotykamy je w różnorodnych rozmiarach i z przeróżnymi sposobami zastosowania, dzięki czemu stały się uniwersalnym rodzajem opakowania. Poznaj świat ozdobnych, eleganckich toreb papierowych.

Torby papierowe – rodzaje i zastosowanie

torby papierowe

Torby z papieru wypierają z impetem torby plastikowe, zastępując je już praktycznie całkowicie.

Wynika to ze wzrostu naszej świadomości ekologicznej, która każe nam chronić zasoby, środowisko naturalne i wszystko, co zaśmieca nasz glob,  zastępować ekologicznymi wyrobami – torby papierowe właśnie takie są i doskonale wpasowują się w ten trend.

Jeszcze niedawno eleganckie, ozdobne torby z papieru kojarzyły się jedynie z prezentami, gdyż to właśnie w nich najczęściej otrzymuje się podarki.

Są wygodne i komfortowe w użyciu, gdyż nie potrzeba wielkich umiejętności plastycznych, manualnych, by taki prezent zapakować – wystarczy po prostu dobrać wielkość papierowej torebki do wielkości prezentu, włożyć upominek do środka i gotowe.

Torby okolicznościowe, to nie jedyny sposób wykorzystania toreb  – oto inne zastosowania wg potrzeb:

 • torba na zakupy – w papierowych torbach możemy umieszczać wszelkie zakupy jak żywność, odzież, buty, kosmetyki itp. pod warunkiem, że dostosujemy ich wytrzymałość do ciężaru zakupionych towarów;
 • torby gastronomiczne – torby z papieru przeznaczone do przewożenia jedzenia przez firmy cateringowe i gastronomiczne;
 • opakowanie na gadżety reklamowe – eleganckie torby mogą stać się ekskluzywnym opakowaniem na upominki, gadżety reklamowe, ulotki, reklamy dla klientów, kontrahentów, pracowników firmy;
 • torba papierowa jako miejsce na reklamę – na powierzchni torby możemy umieścić ozdobne logo, adres firmy, chwytliwe hasła reklamowe będące wizytówką naszej firmy i zachętą do zakupów.

Mimo, iż wszystkie rodzaje toreb wykonane są z tego samego surowca, czyli z papieru, to znacznie różnią się od siebie, np. sposobem uszlachetniania druku, gramaturą papieru
i wyborem dodatków.

Przyjrzymy się zatem ekskluzywnym torbom, gdyż wśród bogatej oferty toreb zajmują wyjątkowe, czołowe miejsce wśród eleganckich produktów w tej kategorii.

Na czym polega wyjątkowość tej kategorii, przeczytaj poniżej.

Ekskluzywne torby papierowe

ekskluzywne torby papierowe

Różnorodność i praktycznie nieograniczone sposoby użytkowania powodują, że
w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością, stąd nie dziwi fakt, że w ofercie producentów toreb papierowych jak np. w firmie Duet jest tak duża ilość produktów i wzorów, kolorów, ciekawych faktur, indywidualnie spersonalizowanych zdobień i dedykowanych treści.

Ekskluzywne torby papierowe cechuje wykorzystanie do produkcji kartonów oraz papierów kredowych o wysokiej gramaturze, czyli 170-300 g/m2, co powoduje dużą wytrzymałość
i odporność torby.

Dodatkowo często wzmacnia się i usztywnia dno torby papierem o gramaturze 450 g/m2
a górną zakładkę tekturą o gramaturze nawet 900 g/m2, co czyni ją opakowaniem o dużej wytrzymałości i trwałości.

Często też do produkcji ekskluzywnych toreb stosuje się papier barwiony w masie.

Ekskluzywne torby papierowe mogą posiadać również wyjątkowe wykończenia, jak:

 • aksamitne, rypsowe tasiemki lub kolorowe bawełniane czy syntetyczne sznurki,
 • metalowe oczka w różnych kolorach do wyboru, przez które przewlekany jest ozdobny sznurek czy tasiemka,
 • uchwyt sztancowany (wykrawany) w dowolnym kształcie, uchwyt sztancowany
  z zamykaną klapką za pomocą taśmy dwustronnej, rzepa, kokardy czy tasiemki;
 • zamknięcie szczelinowe.

Papier do produkcji toreb ozdobnych prócz wybranego koloru, czy kolorowego nadruku może być dodatkowo uszlachetniony za pośrednictwem kilku technik.

Opcje uszlachetnienia papieru

Wybierając ekskluzywne torby z papieru mamy do wyboru kilka opcji uszlachetniania papieru do wyprodukowania toreb, są to:

 • lakier UV – lakier UV może być matowy lub błyszczący, lub obydwa naraz eksponując jednym z nich jakiś motyw, np. logo czy znak firmowy;
 • laminowanie – czyli zastosowanie do wyboru zabezpieczającej folii matowej, błyszczącej, aksamitnej w dotyku tzw. soft touch, odpornej na zarysowania anti-scratch lub strukturalnej;
 • możliwość zadruku całej powierzchni torby zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz;
 • hot-stamping – czyli wytłaczanie na gorąco nazwy firmy, marki czy logo przy pomocy złotej lub srebrnej folii. Wytłoczenie może być wklęsłe lub wypukłe z wykorzystaniem ozdobnej folii lub bez;
 • kalandrowanie – czyli nadanie torbie unikalnej struktury;

U dobrego producenta można również na indywidualne zamówienie zaprojektować
i zastosować inne sposoby uszlachetnienia, ozdabiania toreb wg własnych upodobań.

Eleganckie torby papierowe – zastosowanie

eleganckie torby papierowe

alt=”eleganckie torby papierowe”

Pięknie ozdobione kolorowym nadrukiem, tłoczeniem, strukturą czy rodzajem folii papierowe torby reklamowe mają szerokie zastosowanie i służą jako opakowanie:

 • gadżetów reklamowych, promocyjnych,
 • gadżetów, upominków dla pracowników, kontrahentów, klientów z okazji różnych okazji, np. świąt, podziękowań za współpracę, targów, spotkań okazjonalnych.

Torby reklamowe z papieru mają podwójne zastosowanie – sama torba jest nośnikiem reklamy, informacji dotyczącej danej firmy, natomiast prezent, nagroda, gadżet związany z działalnością firmy,  który znajduje się w środku jest dopełnieniem treści niesionych przez samą torbę, co sprawia, że całość jest traktowana jako wyjątkowy podarunek.

Podsumowanie

Ekskluzywne torby papierowe są uniwersalnym, eleganckim i ekologicznym rodzajem opakowania, który w łatwy sposób można dopasować do wizerunku naszej firmy, przez co zarówno sama torba jak i jej zawartość w postaci upominku, gadżetu reklamowego staje się wyjątkowym prezentem.

Warto zapoznać się ze sposobami, które pomogą spersonifikować, dopasować specjalnie dla nas wygląd torby prezentowej, która staje się w ten sposób reklamą naszej firmy – szukajmy takich ofert wśród producentów toreb, byśmy mogli mieć wpływ na projekt i efekt końcowy, który nas w pełni zadowala i jako żywa reklama trafi do naszych klientów.

Informacja prawna