Drewniane gryzaki dla dzieci – zadbaj o okres ząbkowania Twojego dziecka

Okres ząbkowania bywa trudny, zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Wyrastanie ząbków zwykle wiąże się z odczuwaniem dyskomfortu i bólem, przez co maluszek staje się marudny, ma problemy z zasypianiem oraz trudności z jedzeniem. Zanim jednak pojawią się pierwsze ząbki, warto zaopatrzyć się w odpowiedni gryzak, który skutecznie pomoże dziecku przejść przez ten trudny moment.

Masowanie dziąseł przyspieszy wyżynanie się zębów, a także przyniesie ulgę w bólu. Do tego zadania znakomicie sprawdzi się gryzak drewniany. Przekonaj się dlaczego warto inwestować w zabawki wykonane z naturalnych materiałów wysokiej jakości.

Gryzak drewniany dla dziecka – zabawka, która pomoże przy ząbkowaniu

Mimo że gryzaczek dla niemowlaka nie zawsze jest zaliczany do podstawowych elementów niezbędnej wyprawki, które trzeba przygotować w pierwszej kolejności, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w niego niedługo po narodzinach maleństwa. Gryzak drewniany dla dziecka ma za zadanie pomóc przy wyrzynaniu się ząbków, masując dziąsła i łagodząc tym samym ból. Jest to także sposób na odciągnięcie uwagi dziecka od złego samopoczucia.

Jak rozpoznać, że wkrótce pojawią się pierwsze ząbki?

  • Przede wszystkim warto zwracać uwagę na symptomy, takie jak gorączkowanie, rozpulchnione dziąsła, nadmierna produkcja śliny, pogorszenie apetytu maleństwa czy problemy z usypianiem dziecka.

Drewniany gryzak polskiej marki Lepre

Polska marka Lepre tworzy wyjątkowe gryzaki dla dzieci wykończone materiałową apaszką wykonaną z bawełny lub wiskozy bambusowej (oznaczonych certyfikatem OEKO TEX 100). Prosta konstrukcja, pozbawiona jest ostrych krawędzi oraz drobnych, potencjalnie niebezpiecznych dla maleństwa elementów. Drewniany gryzak dla dziecka od Lepre składa się z drewnianej obręczy, wykonanej z drewna klonowego (które odznacza się naturalnymi właściwościami bakteriobójczymi) oraz z materiałowego elementu, który nie tylko upodabnia zabawkę do króliczka, ale także pomaga w wycieraniu buzi.

Dlaczego projektanci marki Lepre postawili akurat na drewno? Spośród dostępnych na rynku opcji, to właśnie drewno najlepiej nadaje się dla najmłodszych dzieci, ponieważ jest:

  • naturalne i nietoksyczne, dzięki czemu jednocześnie w pełni bezpieczne dla naszej pociechy;
  • trwałe i nadające się do precyzyjnej obróbki tak, aby nawet najmłodszy maluch mógł bez trudu chwytać i podnosić zabawkę;
  • łatwe do utrzymania w higienicznej czystości, co szczególnie istotne w przypadku akcesoriów dla niemowląt, które poznają swoje otoczenie właśnie poprzez zmysł smaku;
  • biodegradowalne i przyjazne dla środowiska.

Nie bez znaczenia jest także obecność na gryzaczku przyjemnych w dotyku, materiałowych “uszu” wykonanych z bawełny i wiskozy bambusowej. Dzięki nim drewniany gryzak zyskuje na uroku, ale także na funkcjonalności, ponieważ miękki i chłonny materiał będzie skutecznie zbierać nadmiar śliny. Tkaniny oznaczone są certyfikatem OEKO TEX 100, co oznacza że materiały te są wolne od toksycznych substancji, które mogłyby podrażnić lub uczulić delikatną skórę dziecka. Materiał zapewnia także dodatkową fakturę na zabawce, co pomoże maluchowi w trenowaniu drobnych mięśni dłoni, nauce chwytania i zapewni mu komfort.

Po jaki gryzak dla dziecka sięgnąć?

Wybierając gryzaczek dla ząbkującego maleństwa warto zwracać uwagę na jego formę i jakość wykonania. Gryzak być na tyle lekki, aby dziecko mogło go bez trudu podnieść, a jednocześnie trwały – aby nie straszne okazały się mu liczne upadki na podłogę. Niezwykle ważna jest także możliwość trzymania zabawki w czystości, dzięki czemu masowanie dziąseł będzie bezpieczne dla malucha i pomoże złagodzić dolegliwości związane z pojawieniem się ząbków mlecznych.

Informacja prawna