Dieta pudełkowa – czy warto się na nią decydować?

Liczba osób, które decydują się na skorzystanie z diety pudełkowej rośnie z każdym dniem. Zwykle zaczyna się od zestawu startowego lub kilku próbnych dni diety. Jednak, gdy już zaczniemy swoją przygodę z cateringiem dietetycznym, nie mamy ochoty jej kończyć. Oczywiście, jeśli jesteśmy zadowoleni z jakości posiłków. Skąd wynika tak duża popularność diet pudełkowych i dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie?

Dieta pudełkowa a oszczędność czasu

Przygotowanie posiłków zajmuje nam średnio 35-40 minut w ciągu dnia. Oczywiście ilość ta rośnie, jeśli jesteśmy odpowiedzialni za gotowanie dla całej rodziny lub/i przygotowujemy posiłki do pracy czy szkoły. Oznacza to, że musimy spędzić w kuchni ponad 4 godziny tygodniowo i około 20 godzin miesięcznie. Liczba ta nie uwzględnia oczywiście czasu, który poświęcamy na zakupy spożywcze. Biorąc pod uwagę, że czas stał się w obecnym świecie wartością deficytową, skorzystanie z cateringu dietetycznego jest wybawieniem dla wielu zabieganych, żyjących intensywnie osób. Gdy codziennie otrzymujemy gotowe, zbilansowane posiłki, zyskujemy dużo wolnego czasu, który możemy przeznaczyć chociażby na odpoczynek.

Catering dietetyczny a kształtowanie sylwetki

Jak nietrudno się domyślić jedną z bardziej powszechnych motywacji do sięgnięcia do oferty firm cateringowych, jest redukcja wagi. Samodzielne liczenie kalorii czy komponowanie posiłków na diecie odchudzającej może być trudne, czasochłonne i demotywujące. Odpowiednio dobrany catering dietetyczny rozwiązuje ten problem i pozwala osiągnąć upragnione efekty w stosunkowo krótkim czasie. Oczywiście warto też pamiętać, że cele sylwetkowe to nie tylko odchudzanie. Catering dietetyczny, z odpowiednio dobraną kalorycznością może pomóc nam budować masę mięśniową czy w zdrowy sposób zwiększyć ilość tkanki tłuszczowej.

Dieta pudełkowa a zdrowie

Jedzenie na mieście zwykle nie wpływa pozytywnie na nasz organizm. Podobnie jest z przygotowaniem posiłków samodzielnie, gdy brak nam czasu lub ochoty na gotowanie. Często kończy się to zakupem gotowych dań, które nie zachwycają swoim składem. Dobry catering dietetyczny pozwala rozwiązać ten problem. Przykładowo w ofercie firmy Light Catering, oferującej dostawy posiłków w kilkudziesięciu miastach Polski, klienci mogą wybierać wśród 14 diet, dostosowanych do różnych potrzeb. Wszystkie są oparte o wysokiej jakości składniki, bogate w mikroelementy. Już po kilku tygodniach zbilansowanej, zdrowej diety można zauważyć zmiany w samopoczuciu, wynikające z uzupełnienia niedoborów.

Podsumowując wybór cateringu dietetycznego może ułatwić życie, poprawiać stan zdrowia i pomóc w pracy nad sylwetką. Ważne jest jednak, aby wśród niezliczonych ofert diety pudełkowej, znaleźć tę, która wyróżnia się jakością.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna