Dezodoranty bez aluminium. Zadbaj o zdrowie

Dla zachowania idealnego zdrowia potrzebne są specjalne warunki. Nie tylko dieta jest istotna w tym procesie, ale także inne aspekty, między innymi kosmetyki. Niezbyt naturalny skład wyrobów kosmetycznych sprawia, że jakość skóry, a także stan narządów wewnętrznych, nie jest w najlepszej kondycji. Specyficznym artykułem, na który koniecznie trzeba zwrócić większą uwagę, jest dezodorant.

Dlaczego dezodorant jest tak ważny w procesie dbania o zdrowie?

Pod pachami występuje inne środowisko, temperatura ciała jest tam większa, miejsce to jest też bardziej delikatne, mało odporne na podrażnienia. Od prawidłowo dobranego dezodorantu zależy, czy skóra zostanie zachowana w dobrym stanie.

Obecnie na rynku można zauważyć różne artykuły tego typu. Występują one w łatwych do użytku formach, na przykład: w kulce, sztyfcie, sprayu. Ich różnorodność objawia się także w składnikach. Często producenci rezygnują z użycia aluminium. Takie naturalne propozycje to wiele korzyści dla organizmu. Ich pozytywny wpływ dostrzega się już po niewielkim okresie użytkowania.

Dlaczego warto eliminować ten składnik z dezodorantów?

Aluminium nie tylko jest w stanie podrażnić wrażliwą skórę, zapycha pory, sprawia, że organizm nie może prawidłowo oczyszczać się z toksyn. Jednocześnie jest komponentem bardzo szkodliwym dla funkcjonowania organów wewnętrznych. Magazynowany w wątrobie może nadmiernie ją obciążać, co przy dłuższym użytkowaniu jest w stanie stworzyć idealne warunku do rozwoju groźnych chorób wewnętrznych, w tym także nowotworów złośliwych.

Szczególnie kobiety powinny zaprzestać kupowania dezodorantów opartych na aluminium. Rak piersi nierzadko rozwija się w węzłach chłonnych zlokalizowanych pod pachami. Wiele badań wskazuje na to, że te kosmetyki negatywnie wpływają na kobiece zdrowie. Tak często używane przez producentów kosmetyków sole glinu nie są także obojętne na funkcjonowanie układu nerwowego.

Dlaczego sięgać po naturalne kosmetyki?

Osoba kupująca dezodorant chciałaby, żeby dobrze chronił on przed potem. Kosmetyki z naturalnym składem w swoim działaniu często nie różnią się od tych, które zawierają aluminium czy parabeny. Są skuteczne, długotrwałe, ładnie pachną. Organizm szybko się do nich przyzwyczaja, skóra po ich użyciu jest czysta, sucha i pozbawiona podrażnień.

Często w ich składzie można odnaleźć: sodę oczyszczoną, aloes, baobab, lukrecję i inne wyciągi roślinne, olejki. Pozbawiane są za to: składników odzwierzęcych, alkoholi, środków chemicznych, konserwantów i sztucznych barwników. Ich zapach jest często delikatniejszy. Subtelność tą są w stanie docenić zwłaszcza alergicy, osoby, które nie lubią otaczać się duszącymi zapachami.

Warto wiedzieć też o ważnej kwestii, organizm jest tak skonstruowany, że usuwa z organizmu wraz z potem różne niebezpieczne dla niego substancje. Nie można więc używać dezodorantów w takich ilościach czy tak często, żeby całkowicie wyeliminować pot z tego rejonu ciała. Przyniesie to wiele niekorzystnych aspektów.

Więcej informacji znajdziesz na https://ziaja.com/c/dezodoranty-753

Informacja prawna