Czy catering dietetyczny musi oznaczać dietę i odchudzanie?

Jedzenie odpowiednio zbilansowanych posiłków to klucz do tego, aby cieszyć się dobrym zdrowiem. Dlatego nawet jeśli nie masz problemu z utrzymaniem prawidłowej wagi, dieta pudełkowa może przynieść ci wiele korzyści. Smaczne, zdrowe i przygotowane z wysokiej jakości produktów posiłki to dokładnie to, czego potrzebuje twój organizm.

Dieta pudełkowa z dowozem – komu może się przydać?

Catering dietetyczny jest niesłusznie kojarzony wyłącznie z odchudzaniem. Posiłki dostarczane w pudełkach prosto pod drzwi to propozycja także dla tych, którzy:

  • chcą odżywiać się zdrowo – obowiązki zawodowe, domowe nie zawsze pozwalają na to, aby wygospodarować czas na zrobienie zakupów i gotowanie. Alternatywą dla gotowych dań, mrożonek i fast foodów jest właśnie dieta pudełkowa. Jest to zestaw wartościowych posiłków, które można jeść bez obaw o swoje zdrowie
  • chcieliby spróbować czegoś nowego – codzienne gotowanie może być nużące. Wykorzystywanie ciągle tych samych przepisów powoduje, że na talerzu zaczyna wiać nudą. Odskocznią może stać się dieta pudełkowa z dowozem – jest ona przygotowywana przez dietetyków, a składające się na nią dania są przyrządzane przez kucharzy. Dlatego jest ona sposobem na poznanie nowych, niebanalnych propozycji kulinarnych
  • nie mają czasu na gotowanie – regularne jedzenie na mieście, sięganie po słone przekąski i słodycze to pierwszy krok do nadwagi. W gotowaniu może wyręczyć cię catering dietetyczny, który będzie składał się z posiłków takich, jakie lubisz.

Jakie zalety ma dieta w pudełkach?

Na diecie w pudełkach możesz skorzystać. Catering dietetyczny ma sporo zalet – i to niekoniecznie związanych z utratą zbędnych kilogramów. Dzięki takiemu rozwiązaniu:

  • można zaoszczędzić – i to zarówno czas, jak i pieniądze

Gotowanie, sprzątanie po przygotowywaniu posiłków to czasochłonne zajęcia – wybierając dietę pudełkową, zyskujesz minimum kilka wolnych godzin w tygodniu. Ponadto dobrej jakości żywność słono kosztuje. Należy do tego doliczyć koszt dojazdu do sklepów, ceny gazu i prądu. Jeśli zsumujesz te wydatki, przekonasz się, że dieta z dowozem może ci się opłacać.

Przystępna cena nie oznacza jednak niskiej jakości posiłków. Do ich przygotowania są wykorzystywane najczęściej produkty kupowane bezpośrednio od lokalnych dostawców – tak dzieje się w przypadku Healthy Day. Dlatego dieta taka jest jednocześnie pełnowartościowa i nie kosztuje kroci.

  • nauczyć się zdrowych nawyków

Jeśli zdecydujesz się na catering dietetyczny, codziennie będziesz otrzymywał zestaw posiłków na cały dzień. Dzięki temu będziesz mógł jeść w równych odstępach czasu, przestaniesz sięgać po przekąski, a twój sposób odżywiania zmieni się na lepsze.

  • można jeść prawidłowo zbilansowane posiłki

Każda dieta pudełkowa jest opracowywana tak, aby mogła zaspokajać wszystkie potrzeby żywieniowe organizmu. Zapewnia odpowiednią podaż białek, tłuszczów i węglowodanów. Aby komponować w ten sposób codzienne menu, potrzebna jest wiedza na temat zawartości składników odżywczych w poszczególnych produktach – mają ją dietetycy czuwający nad cateringiem w pudełkach.

Dieta pudełkowa – efekty

Catering dietetyczny obejmuje jadłospisy dla tych, którzy chcą utrzymać swoją wagę, dla osób niejedzących mięsa, ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi i dla sportowców. Jednak niezależnie od rodzaju diety, stosując ją, można się spodziewać:

  • lepszego samopoczucia – regularne spożywanie posiłków pełnych witamin i wartości odżywczych przekłada się na nastrój i więcej energii do działania
  • przyjemności z jedzenia – na taki catering składają się propozycje kulinarne dopasowane do preferencji smakowych i zwyczajów żywieniowych. Dlatego stosowanie diety w pudełkach jest czystą przyjemnością
  • wyregulowania apetytu – mając pod ręką pełnowartościowe posiłki, bez trudu odmówisz sobie jedzenia przekąsek. Tym samym będziesz jadł mniej zawartej w nich soli i cukru, po spożyciu którego szybko pojawia się uczucie głodu.

Catering dietetyczny przyda ci się nie tylko w czasie odchudzania. To sposób na to, aby na co dzień zadbać o swoją dietę i zdrowie.

Informacja prawna