Colostrum – co to jest? Może pomóc w pielęgnacji stopy cukrzycowej

pomoc w pielęgnacji stopy cukrzycowej

Preparaty do pielęgnacji stóp spełniają wiele ważnych funkcji i odpowiadają na szereg potrzeb. Wiele z nich odpowiada na indywidualne problemy, z którym się borykamy, takie jak odwarstwianie się płytki paznokciowej (onycholiza) czy stopa cukrzycowa. W walce z nimi stosowane są starannie przebadane składniki, których działanie starannie przebadano, a skuteczność potwierdzono w licznych eksperymentach. Jednym z nich jest colostrum.

Kremy do stóp z colostrum

Czym jest colostrum? To inaczej siara bydlęca – surowiec naturalny – pierwsze mleko matki, pojawiające się tuż po porodzie. Surowiec ten wyróżnia się silnymi właściwościami regeneracyjnymi, odżywczymi i ochronnymi. Zawiera bardzo dużo cennych substancji. W jego skład wchodzą przeciwciała, leukocyty, enzymy, m.in. o właściwościach utleniających, proteiny powstrzymujące reprodukcję wirusów, a także kwas foliowy, związki magnezu, cynku oraz witaminy. Colostrum znajdziemy w składach zarówno kosmetyków i preparatów używanych w salonach kosmetycznych oraz wykorzystywanych przy profesjonalnych procedurach podologicznych i kosmetycznych, takich jak pedicure kosmetyczny czy podologiczny, jak i w kremach i w preparatach przeznaczonych do codziennego użytku domowego. Znajdziemy je między innymi w ofercie firmy Pharm Foot.

Odwarstwianie płytki paznokciowej

Preparaty zawierające colostrum polecane są przez specjalistów podologów między innymi osobom borykającym się z problemem onycholizy, czyli odwarstwiania się płytki paznokciowej od łożyska.

Onycholiza to fachowa nazwa odstającego paznokcia. Przyczyną odwarstwiania się płytki paznokcia mogą być różnego rodzaju urazy, infekcje, a także choroby skóry czy organizmu, czy wady genetyczne. Colostrum działa stymulująco, intensyfikując odbudowę płytki, a także odżywia, regeneruje i nawilża łożysko paznokcia. Ma dodatkowo właściwości antymikrobowe i antybakteryjne. Preparaty z tym wyjątkowym składnikiem polecane są także pacjentom cierpiącym na cukrzycę.

250 cennych substancji

Colostrum to bardzo wartościowa, występująca w naturze, substancja bioaktywna. Wyróżnia się wyjątkową koncentracją ważnych dla organizmu składników – zawiera ponad 250 cennych substancji. Co dokładnie? Wśród wartościowych składników colostrum wymienić należy przede wszystkim: przeciwciała, czynniki wzrostu, leukocyty, enzymy o właściwościach utleniających, proteiny powstrzymujące wirusy przed reprodukcją, czynnik wzrostu, hormony, kwas pantotenowy, kwas foliowy, łatwo przyswajalne witaminy o bardzo dużej koncentracji oraz związki magnezu i cynku Zawarte w siarze witaminy E i C mają działanie antyoksydacyjne i stabilizujące komórki obronne.

Jak stosować preparaty z colostrum?

Podologia poleca preparaty z colostrum między innymi w pielęgnacji stopy cukrzycowej. Preparaty z colostrum należy aplikować pod paznokieć i na łożysko. Można je stosować codziennie, również pod okluzję na noc.

Dodatkowymi składnikami, które możemy znaleźć w środkach z tym naturalnym komponentem, mogą być: olejek z drzewa herbacianego, sok z aloesu, masło shea, betaina czy olejek rycynowy.

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy z nich. Sok z aloesu ma wyjątkowe właściwości znane ludzkości od niepamiętnych czasów. Substancja ta przyspiesza regenerację skóry, łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia i stany zapalne. Ma silne działanie nawilżające, oczyszczające i ujędrniające, a do tego bardzo łatwo przenika przez naskórek. Z kolei masło shea, olej, który wydobywa się z nasion afrykańskiego drzewa Masłosz Parka, odbudowuje i wzmacnia barierę hydrolipidową naskórka, zapobiegając transepidermalnej utracie wody (TEWL). Doskonałe nawilżenie zapewnia naszej skórze betaina, która może występować jako składnik kosmetyków do pielęgnacji stóp, która nie uczula i nie podrażnia. W naturalnym środowisku bierze udział w syntezie keratyny i ma działanie antyoksydacyjne. Składniki te mogą pomóc także na pękające pięty oraz odciski na stopie.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna