Bielizna – jak ją dobrać?

bielizna

Bielizna jest jednym z podstawowych elementów garderoby. Znajduje się w szafie każdej kobiety, choć nie każda z pań wie, w jaki sposób należy ją dobrać. Dobrze dobrane majtki, biustonosze i inne bieliźniane akcesoria są wygodne i mogą podkreślać atuty kobiecej figury. Na co zwracać uwagę kupując tego typu ubrania?

Nie przywiązuj się do konkretnego rozmiaru

Szukający bielizny wiele kobiet ma tendencję do wybierania zawsze tego samego rozmiaru. Niestety, bardzo często jest to błędem, szczególnie w przypadku staników. Każda firma ma bowiem swoją rozmiarówkę, która nie koniecznie będzie się pokrywać z rozmiarówkami innych firm. Dlatego, nie warto zawsze kierować się tylko i wyłącznie rozmiarem. Udając się do sklepu z bielizną warto poprosić sprzedawcę o tabelę rozmiarów, dzięki której łatwo sprawdzisz, jakie rozmiary odpowiadają twoim wymiarom. W przypadku kupowania bielizny przez internet również warto sięgnąć po tabelę rozmiarów dostępną na stronie sklepu. Dzięki temu unikniesz nietrafionych pod względem rozmiaru zakupów.

Przeczytaj także:  Seksowna bielizna w rozmiarze plus size

Nie bój się korzystać z usług brafitterek

Dobrze dobrana bielizna powinna być niemal twoją drugą skórą. W praktyce oznacza to, że nosząc stanik lub majtki powinnaś zapomnieć o ich istnieniu. Nic nie powinno się wbijać, uwierać, ani przeszkadzać. Warto również wspomnieć o tym, że wiele kobiet nie wie o tym jak powinien leżeć dobrze dobrany biustonosz. Jeśli ty też masz jakieś wątpliwości, skorzystaj z usług brafitterki, która pomoże ci określić, jaki rozmiar będzie dla ciebie odpowiedni. Osoby, które zawodowo zajmują się dobieraniem biustonoszy wyjaśnią ci, w jaki sposób należy się zmierzyć, żeby później móc prawidłowo wybrać rozmiar stanika.

Pamiętaj, że twoje samopoczucie jest najważniejsze

Kupując bieliznę warto kierować się również swoim nastrojem po założeniu konkretnego stanika, gorsetu, majtek czy też pasa do pończoch. Jeżeli założona bielizna powoduje jakikolwiek dyskomfort lub też po prostu średnio się w niej czujesz – nie jest to model dla ciebie. Szukając bielizny dla siebie, nie ograniczaj się zawsze do tych samych modeli. Może się bowiem okazać, że np. w nieusztywnianych modelach czujesz się dużo lepiej niż w zazwyczaj noszonych push-upach. Nie bój się również eksperymentować z bieliźnianymi dodatkami. Pasy do pończoch, podwiązki, pończochy i gorsety to dodatki, które mogą pozytywnie wpłynąć na twoją pewność siebie. Nie musisz nosić ich na co dzień, ale zakładane od czasu mogą być ciekawym elementem poprawiającym nastrój i poczucie atrakcyjności.

Informacja prawna