Medycyna estetyczna stale się rozwija i coraz to więcej osób decyduje się na poprawę swojego wyglądu. Zabiegi w profesjonalnym gabinecie dają możliwość poprawy niedoskonałości skóry, ujędrniają ją, a także mogą wymodelować sylwetkę lub zapobiec oznakom starzenia się. Jednym z popularnych i powszechnie stosowanych zabiegów jest oddziaływanie ultradźwiękami na skórę.
Czym charakteryzuje się zabieg ultradźwiękami?
Ultradźwięki to głęboki masaż skóry, podczas którego pobudzane do działania są komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu oraz elastyny. Poddanie się terapii za pomocą ultradźwięków nie stanowi zagrożenia, jest nieinwazyjna i pozytywnie wpływa na skórę, potęgując działanie substancji aktywnych. Co więcej, istotnym elementem zabiegu jest odpowiedni żel do ultradźwięków, którego głównym zadaniem jest przewodzenie fal ultradźwiękowych odpowiadających za sukces zabiegu. Żel do zabiegów z ultradźwiękami daje także poślizg urządzenia na skórze i jest chętnie wykorzystywany w czasie zabiegów jonoforezy, sonoforezy czy liposukcji.
Zalety płynące z zabiegu ultradźwiękami?
Medycyna estetyczna we współczesnych czasach jest w stanie skorygować każdą niedoskonałość, z którą się borykamy. Poddając się zabiegowi za pomocą ultradźwięków, możemy liczyć na szereg zauważalnych zmian. Wśród nich możemy wyszczególnić redukcję tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu, ujędrnienie skóry czy profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Aby pojawiły się widoczne rezultaty, należy pojawić się w gabinecie specjalisty minimum raz w tygodniu na jeden z pięciu lub dziesięciu zabiegów. Warto pamiętać, że żele do zabiegu z ultradźwiękami w połączeniu z głowicą masującą dają przyjemne odczucie komfortu i głębokiego relaksu. Jeżeli zdecydujemy się na zabieg twarzy, możemy liczyć na zniwelowanie sińców pod oczami i poprawę krążenia krwi. Sam efekt działanie ultradźwięków jest długotrwały.
Dla kogo zabieg ultradźwiękami jest niepolecany?
Podobnie jak inne zabiegi kosmetyczne tak i ten zawiera listę przeciwwskazań, które nie pozwalają poddać się terapii. Do najistotniejszych przeciwwskazań należy zaliczyć epilepsje, ciążę i okres karmienia, chorobę nowotworową, a także alergie skórne i infekcje bakteryjne. Sukces całego zabiegu zależy od wykwalifikowanego zespołu, wysokiej klasy sprzętu oraz odpowiedniego przewodnika, którym jest żel do ultradźwięków. Warto wybrać taki, który nie uczula, a jednocześnie nawilża i jest przyjemny. Przed zabiegiem warto skonsultować się specjalistą i ustalić plan działania.