Wybór smartwatcha – co wziąć pod uwagę?

Smartwatche w ostatnich latach zdecydowanie zyskały na znaczeniu. Jest to przede wszystkim zegarek, który ma wiele więcej funkcji niż mogłoby się wydawać. To doskonała przeciwwaga dla klasycznych zegarków, które może pięknie wyglądają, ale nie idą z duchem czasu. Firmy prześcigają się w produkcji coraz to nowszych produktów, więc postanowiliśmy wziąć pod lupę to, na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze. Chcąc się dowiedzieć więcej o tym, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze smartwatcha, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Dobre smartwatche to wygodny ekran

Co mamy na myśli mówiąc „wygodny ekran”? Przede wszystkim to, aby był jak najbardziej dostosowany do naszych oczekiwań. Jak to zrobić, aby taki smartwatch był jak najbardziej efektywny? Warto skłonić się ku wyborowi takiego produktu, który będzie dostępny w dotykowy ekran. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie i w dodatku bardzo skuteczne. Takie zegarki dokładnie pokazują nam wszelkie informacje na temat naszego zdrowia jak:

  • tętno
  • ilość przebytych kroków
  • spalone kalorie
  • dystans

Dobrym krokiem będzie więc zakup zegarka z wyświetlaczem AMOLED, LCD czy OLED. Należy pamiętać, że w naszym kraju smartwatche są coraz bardziej popularne – wg badań IPSOS ma go już co 5-ty Polak, a 63% rozważa zakup takiego produktu. To tylko potwierdza, że jest to produkt broniący się swoją jakością, jednak dobry wyświetlacz to podstawa. Zwracajmy również uwagę na barwy oraz precyzyjne wyświetlanie informacji. Dzięki temu będzie można odczytywać informacje nawet późnym wieczorem.

System operacyjny w smartwatchach ma spore znaczenie

Nie każdy ma świadomość tego, że smartwatch posiada system operacyjny. Należy pamiętać, że jest to urządzenie, które paruje się z naszym telefonem i na tej podstawie zbiera wszelkie informacje. Wydaje się więc logiczne, że musi być to produkt posiadający identyczny system operacyjny, zgodny z telefonem. Nie ma więc większego sensu kupowanie smartwatcha, który działa na system iOS w momencie, w którym posiadamy w telefonie zainstalowanego Androida.

Zegarek sparowany z telefonem w pełni pozwala na wykorzystanie jego potencjału. Ponadto można znaleźć produkty z system Tizen czy też pozostałe systemy, które są już wewnętrzną sprawą danego producenta. Zawsze warto zwracać na to uwagę przed zakupem, by się po prostu nie rozczarować. Uspokajamy jednak, że nie jest trudno o wybór dobrego produktu dopasowanego do potrzeb klienta.

Moduły i funkcje sportowe to podstawa smartwatcha

Smartwatch jest przeważnie skierowany do osób, które kochają aktywność sportową i chcą mierzyć każdy jej detal. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ technologia może przybliżyć do osiągania lepszych rezultatów jak ma to miejsce np. u biegaczy. Dobrej klasy smartwatche mają zainstalowane tryby treningu, które pozwalają podnieść swój poziom sportowy i działa to na zasadzie prywatnego trenera. Takich programów jest masa i są one dostosowane nie tylko do biegaczy, ale również dla osób jeżdżących na rowerze, ergometrze czy fitness.

Wspomnieliśmy wyżej, że smartwatch potrafi mierzyć kalorie, przebyty dystans, ale istotną funkcją jest GPS. To dzięki niemu można zapamiętać wszystkie trasy, które udało się przebyć. Istotną funkcją będzie opcja regeneracji, która pokaże nam jakość snu i na jej bazie będzie można nabierać więcej energii na kolejne dni. Ponadto nowoczesne smartwatche posiadają opcję NFC, a nawet odbieranie połączeń, maili, robienie zdjęć czy też odtwarzacz muzyki. To tylko jedne z wielu funkcji smartwatcha, z którymi warto się zapoznać. Jest to rzecz, której jak najbardziej warto dać szansę.

Informacja prawna