W czym pomoże kręgarz?

Kręgarz zajmuje się chorobami układu mięśniowo-szkieletowego. Wykorzystywane przez niego techniki mają na celu przywrócenie prawidłowego ułożenia kręgów. Osoby, których kręgosłup jest prosty i zdrowy nie powinny odczuwać dolegliwości bólowych. Jeśli pojawią się zwyrodnienia lub skrzywienia, może dojść do ucisku w związku z niewłaściwym ułożeniem poszczególnych elementów kręgosłupa. W czym może nam pomóc taki specjalista?

Co warto wiedzieć na temat pracy kręgarza?

Jeśli pojawią się uciski wywołane przez przemieszczone kręgi, możemy odczuwać nie tylko ból, ale również mrowienie w różnych miejscach ciała lub zawroty głowy. Kręgarze określają zjawisko jako “podwichnięcie kręgów”. W takiej sytuacji specjaliści zajmują się przywróceniem prawidłowego ułożenia kręgów. Całość odbywa się przy zastosowaniu technik uciskania kręgosłupa. Praca dotyczy zatem jego struktur. Oprócz technik manualnych, kręgarz wykorzystuje balans własnego ciała.

Stosując odpowiednie chwyty, możliwe jest rozluźnienie torebek stawowych, przywrócenie prawidłowej ruchomości stawów oraz zwiększenie szpary stawowej. W ten sposób dochodzi do uwolnienia uciśniętych struktur nerwowo-mięśniowych. Za pojawienie się ucisku często odpowiadają przeciążenia fizyczne oraz zmiany zwyrodnieniowe.

Kto powinien skorzystać z pomocy kręgarza?

Wizyta u takiego specjalisty jest szczególnie polecana osobom, które zmagają się z różnymi dysfunkcjami kręgosłupa, w tym z rwą kulszową. Regularne wizyty mogą przyczynić się do odbarczenia podrażnionych korzeni nerwowych spowodowanych przesunięciem krążka w stronę rdzenia kręgowego. W wyniku manipulacji układem szkieletowym możliwe jest przywrócenie prawidłowego, naturalnego ułożenia.

W takim momencie możemy usłyszeć charakterystyczne trzaski. W niektórych przypadkach kręgarz zaleci również konkretne ćwiczenia fizyczne, które należy wykonywać w domu. Profesjonaliści wymagają dostarczenia na pierwszą wizytę wszystkich dotychczasowych badań kręgosłupa oraz wyników badań krwi.

Zapraszamy: Kręg Clinic – kręgarz Poznań

Informacja prawna