Usługa szycie płaszcza na miarę – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Każda kobieta, która kiedykolwiek stała przed wyzwaniem wybrania idealnego płaszcza dla siebie wie, że nie jest to łatwe zadanie. Odzież wierzchnia, którą znajdziemy na sklepowych półkach jest projektowana na standardowe sylwetki i nie uwzględnia indywidualnych cech, które posiada figura każdej z nas – jesteśmy różnego wzrostu, mamy różne proporcje ciała oraz zróżnicowane preferencje co do dopasowania płaszcza oraz jego fasonu. Idealnym rozwiązaniem dla wymagających kobiet, które pragną nosić odzież dosłownie skrojoną na ich miarę, jest więc szycie płaszcza na miarę.

Dlaczego warto postawić na płaszcz szyty na miarę?

Płaszcze to okrycia wierzchnie, które w zależności od składu materiału i fasonu możemy zakładać właściwie przez cały rok. W zimie warto sięgnąć po grubsze, najlepiej wełniane płaszcze, które z powodzeniem zastąpią nam puchowe kurtki i świetnie sprawdzą się zarówno jako dodatek do codziennej stylizacji, jak i jako okrycie wierzchnie do pracy i na eleganckie okazje. W okresie wiosennym i jesiennym z kolei wybierzmy lekkie płaszcze damskie, które ochroną nas przed chłodem i deszczem oraz będą bardziej elegancką i wyjściową alternatywą dla skórzanych ramonesek czy jeansowych kurtek.

Płaszcze dostępne w regularnej sprzedaży mają to do siebie, są szyte na ustandaryzowane wymiary i nie zawsze muszą idealnie pasować do naszej sylwetki. Często zdarza się, że kupując płaszcz musimy skrócić w nim rękawy, zwęzić w ramionach i talii lub odwrotnie – kombinować, jak wydłużyć rękawy lub zwiększyć długość płaszcza bez uszczerbku na jego fasonie. Takich problemów można w bardzo prosty sposób uniknąć decydując się na szycie płaszcza na miarę – usługę oferowaną przez wybrane sklepy odzieżowe. Dzięki temu zyskamy pewność, że w nasze ręce trafi idealnie dopasowane do sylwetki okrycie wierzchnie, które możemy założyć od razu po jego otrzymaniu, bez konieczności odwiedzania krawcowej i dodatkowego płacenia za modyfikacje odzieży.

Szycie płaszcza na miarę online – co warto wiedzieć o tej usłudze?

Szycie płaszcza na miarę pozwala nie tylko na wykonanie okrycia wierzchniego idealnie dopasowanego do naszej sylwetki w odpowiadającym nam fasonie, ale także wyboru tkaniny, na bazie której zostanie wykonana odzież, koloru, rodzaju podszewki, zapięcia oraz dowolnej personalizacji płaszcza. Dzięki tej usłudze możemy stworzyć wymarzony płaszcz, którego nie znaleźlibyśmy w żadnym sklepie. Co najważniejsze, będzie on idealnie pasował do naszej sylwetki, co docenią w szczególności panie o niższym wzroście oraz bardzo wysokie kobiety, które zazwyczaj mają spore problemy ze znalezieniem dla siebie odzieży w sklepach.

Co ważne, szycie płaszcza na miarę można zlecić bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę www firmy oferującej tę usługę oraz wypełnić formularz zamówienia podając poszczególne parametry płaszcza oraz swoje wymiary. Wymiary możemy zdjąć bezpośrednio z sylwetki, jednak w przypadku okryć wierzchnich zaleca się, aby skorzystać w tym zakresie z innego płaszcza, który jest idealnie dopasowany. Przy podawaniu wymiarów warto uwzględnić także fakt, że płaszcz zakładamy zawsze na inne elementy garderoby – swetry, bluzy oraz koszule. Musi mieć więc trochę luzu, aby spodnia odzież swobodnie się pod nim mieściła.

Informacja prawna