Przez żołądek do serca, czyli afrodyzjaki w kuchni. Jak przygotować romantyczną kolację pobudzającą zmysły?

Jak skomponować posiłek z afrodyzjakami, żeby pobudzić zmysły partnera? Te połączenia zagwarantują Wam nie tylko pyszną ucztę.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak duży wpływ na naszą codzienność mają zmysły. Zasięg ich działania może zaskoczyć, a wiedza na ten temat pomoże dostarczyć w życiu mocy pozytywnych rozwiązań. Jeżeli chcesz podkreślić doniosłość chwili i przygotować coś, co rozpali te zmysły, wykorzystaj znane od wieków afrodyzjaki. Przy wyborze dań, doskonale będzie pokusić się na użycie oszałamiających zapachów.

Jak zmysły wpływają na nas i nasze otoczenie?

Zmysły dostarczają nam wielu cennych informacji. Nadają sens temu, co widzimy, słyszymy, czujemy. Kształtują nasz obraz świata i otoczenia, pozwalają też każdemu na indywidualną interpretację doznań. To dzięki nim kształtujemy siebie i nasze relacje z innymi ludźmi. Nie doceniamy ich siły i wpływu na nasze życie. Jak dużo jest sytuacji, gdy zamiast mówić, powinniśmy uwolnić zmysły i po prostu czuć emocje, zapach i smak. Nie zastanawiamy się nad tym, kiedy zapach parzonej kawy wywołuje przyjemne uczucia, których nie sposób ubrać w słowa. Przyjemny zapach przywołuje uczucie relaksu i wytchnienia.

Czy wpływać na zmysły można w kuchni ?

Jak zorganizować przyjemny posiłek dla dwojga? Tu wystarczy mnóstwo dobrych chęci i zaangażowania, by powstały dania z afrodyzjakami pobudzającymi zmysły. Powodem może być specjalna okazja, rocznica, walentynki, każde okoliczności są dobre, by przez jedzenie trafić do serca i pobudzić zmysły. Wspólne przygotowanie posiłku to podwójna szansa, by znaleźć wspólny smak. Bogaty wybór dań dla dwojga pozwala każdemu dobrać coś dla siebie: wyjątkowa kolacja, wymarzone śniadanie, wszystko zależy od preferencji. By dodać jeszcze odrobiny pikanterii przy posiłku we dwoje, pamiętaj o odpowiednim zapachu. Nic tak nie dotrze do zmysłów, jak wyjątkowe perfumy z feromonami erotycznymi, które wypełnią przestrzeń. Dodatkowo sami również możemy się takowymi wyperfumować. Perfumy z feromonami dla kobiet skutecznie rozpalą zmysły partnera, który przez długi czas nie zapomni o wyjątkowym zapachu swojej ukochanej.

Jakie składniki dodają pikanterii naszym potrawom ?

Od dawna w kuchni powstawały dania z naturalnymi afrodyzjakami, które zaspokajają upodobania wymagających osób. Afrodyzjaki to kompozycje, które dodane do pokarmu działają na nasze libido. Wiele z nich mamy często w domu, więc wystarczy tylko odpowiednio skomponować danie. Do znanych afrodyzjaków należy:

  • Czekolada – jej wspaniały wpływ na zwiększone pożądanie doceniał już przed wiekami Casanova. Szczególnie cenna jest ta, o zawartości kakao powyżej 75%, same nasiona kakaowca to źródło substancji pobudzających, które poprawiają samopoczucie i zwiększają ochotę na seks. Doskonale pasuje jako deser w połączeniu z chili, cynamonem i odrobiną śmietanki.
  • Wszelkie owoce morza, krewetki, małże, ostrygi, czy kawior. Zawierają mnóstwo mikroelementów, którym przypisuje się duży wpływ na pożądanie. Znane już dzięki Afrodycie, mocno pobudzające, stanowią wyszukany dodatek wielu posiłków.
  • Przyprawy i zioła, stosowane od wieków ze względu na cudowne właściwości. Dodają energii i sił witalnych. Jest wśród nich lubczyk, bazylia, koper, mięta, rozmaryn, cynamon. Można je wykorzystać na wiele sposobów, dodając do ulubionych dań.

Jakie potrawy przygotować z afrodyzjakami ?

By stworzyć danie, które działa rozgrzewająco i pobudzająco wystarczy dobry pomysł. Może to być mus czekoladowy z jajek, śmietanki, cukru i kakao. Inną ciekawą propozycją są krewetki, smażone na masełku z dużą ilością siekanej pietruszki i czosnku. Deserem, a właściwie klasykiem wśród afrodyzjaków o nieocenionych atrybutach, jest szampan i truskawki. To tylko kilka przykładów potraw o magicznej mocy pobudzającej. Są one dobrym pomysłem do przygotowania romantycznej kolacji.


Informacja prawna