Przegląd najmodniejszych pierścionków zaręczynowych

Pamiątka czasów przedślubnych, przedmiot, który potrafi przywołać wiele przyjemnych wspomnień jednym spojrzeniem, a przy tym – przepiękna ozdoba kobiecej dłoni. Pierścionek zaręczynowy, bo to o nim mowa, jest symbolem chęci zawarcia małżeństwa, jednak nawet po ślubie zdecydowana większość pań wciąż go nosi. Jakie modele pierścionków zaręczynowych są obecnie najpopularniejsze?

Jaki kolor złota wybrać?

Pierwszą decyzją stojącą przed przyszłym panem młodym jeśli chodzi o wybór pierścionka zaręczynowego jest oczywiście kwestia tego, z jakiego złota będzie wykonany. Można zdecydować się na tradycyjne, żółte złoto lub jego biały wariant, a niektóre pierścionki są także wykonywane przy użyciu mieszanki obydwu materiałów.

Kwestię wyboru w tym zakresie pozostawiamy w pełni w rękach mężczyzny, który zamierza się oświadczyć: obydwa rodzaje złota cieszą się dużą popularnością, a co za tym idzie, w sprzedaży znajdziemy zarówno proste, jak i bardziej ekstrawaganckie zaręczynowe pierścionki wykonane z tych materiałów. Najistotniejsze w tym zakresie wydają się być preferencje przyszłej pani młodej i to właśnie nimi należy się kierować.

Najmodniejsze zaręczynowe pierścionki tego sezonu

Dobra wiadomość dla przyszłych mężów wielbicielek ekstrawagancji: w sezonie 2022 wyjątkowo modne są pierścionki zaręczynowe o fantazyjnych kształtach, z pięknymi kamieniami. Możliwości jest naprawdę wiele, a wśród szczególnie popularnych opcji znajduje się również biżuteria vintage, stylizowana na modele z dawnych lat.

Diament to najlepszy przyjaciel każdej kobiety

Pierścionek zaręczynowy z diamentem nigdy nie wychodzi z mody, a w tym sezonie możemy wybrać spośród prostych lub ekstrawaganckich modeli. Dla wielbicielek klasyki świetnie sprawdzi się np. białe złoto połączone z dużym diamentem, a w przypadku fanek nietypowych rozwiązań możemy zdecydować się np. na ekstrawagancki pierścionek zaręczynowy z białego złota z diamentem w otoczeniu mniejszych brylantów. W każdym przypadku diament jako element pierścionka zaręczynowego jest dobrą opcją!

Moda to nie wszystko

Choć w tym roku panuje moda na pełne przepychu, nietypowe pierścionki zaręczynowe, wiemy że nie każdemu muszą one przypaść do gustu. Jeśli przyszły pan młody wie, że jego wybranka ceni sobie prostą elegancję – elegancka klasyka nigdy nie wychodzi z mody. W takiej sytuacji np. prosty pierścionek z żółtego złota z wybranym kamieniem z pewnością będzie odpowiednim wyborem. Zdecydowaną zaletą klasycznych pierścionków zaręczynowych jest także to, że nie wyjdą z mody nigdy, zatem jeśli przyszła małżonka zdecyduje się nosić go także po ślubie, tradycyjny pierścionek będzie wyglądał doskonale również za dekadę czy dwie!

Wybór pierścionka zaręczynowego nie wpłynie raczej na decyzję przyszłej małżonki, jednak warto dokładnie zastanowić się nad tą decyzją – rak, by wybór przypadł do gustu ukochanej. Pamiętajmy też, że moda to nie wszystko: jeśli dokładnie wiemy, że to, co jest modne w bieżącym sezonie nie przypadnie jej do gustu, lepiej postawić na sprawdzony klasyk!

Informacja prawna