Prezent dla noworodka – pomysły na podarunek dla maluszka

Przyjście dziecka na świat to niecodzienne wydarzenie. Narodziny dziecka celebrujemy hucznie i długo, bo to niezaprzeczalnie jedno z najszczęśliwszych wydarzeń w naszym życiu. Witamy na świecie nowego członka rodziny. Już w szpitalu noworodka odwiedza najbliższa rodzina. Każdy chce zobaczyć malucha, przytulić, i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, które już na zawsze pozostanie papierowym wspomnieniem chwili w albumie rodzinnym. Zdjęcia dziecka w objęciach ukochanej babci i dziadka już na zawsze pozostaną w tym albumie. Okres noworodkowy obfituje w zapoznawcze odwiedziny u dziecka w domu jego rodziców. Przyjęło się, że przywozimy prezent dla noworodka i świeżo upieczonych rodziców. Chcemy by był to wyjątkowy prezent, przemyślany i spersonalizowany. To życzliwy gest witający dziecko w rodzinie. Jeśli bijesz się z myślami co kupić noworodkowi, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Wyprawka dla noworodka – cegiełka w morzu potrzeb dziecka

Być może trudno Ci wpaść na pomysł co mogłoby się przydać maluchowi już od pierwszych chwil życia. Może brakować Ci doświadczenia w temacie rodzicielstwa, albo możesz po prostu nie wiedzieć co dziecko już ma, a czego potrzebuje. W takim przypadku naprawdę warto zapytać rodziców malucha. Nie wszystkie niespodzianki są udane. Jeśli kupisz noworodkowi w prezencie pajacyki do spania, a okaże się, że ma już dziesięć sztuk w tym rozmiarze, to prezent okaże się nietrafiony. Rodzice chętnie wskażą czego im brakuje. Wyprawka dla noworodka to ubranka zwykle w rozmiarze 56 i 62. Zapytaj rodziców jaki rozmiar uzupełniłby braki w wyprawce dziecka. Jak mawiało stare sprawdzone przysłowie: koniec języka za przewodnika. I naprawdę nie ma w tym nic niestosowne, że zapytasz o zdanie rodziców i trafisz w dziesiątkę ze świetnym prezentem dla noworodka. Swoim zainteresowaniem sprawisz wręcz radość rodzicom.

Body dla noworodka w prezencie

Dobrym pomysłem na fajny prezent dla noworodka jest wygodne body, zwłaszcza te kopertowe. Body kopertowe dla noworodka to fason specjalnie wymyślony dla najmłodszych dzieci, których rodzice czasami męczą się z zakładaniem ubranek przez głowę dziecka. Ten rodzaj body eliminuje potrzebę zakładania ciuszka przez głowę. Ubranko dla maluszków rozpina się całkowicie i leżącego maluszka można po prostu w nim zapiąć za pomocą zatrzasków umieszczonych przeważnie na boku ubranka. Idealne na oryginalny prezent dla noworodka są również body dziecięce z napisami w języku polskim. Napis na ubranku można wybrać kierując się znajomością rodziny i samego maluszka. Napisy na ubrankach dla malucha mają życzliwy, czasami żartobliwy ton, i są mile przyjmowane przez rodziców. Spersonalizowane body z pewnością zostanie docenione przez obdarowanych młodych rodziców i dziecka, i pozostanie świetnym prezentem zapamiętanym na długo. Jeśli nie wiesz jaki elegancki prezent dla niemowlaka wybrać, to z pewnością body potrzebne od pierwszych dni życia będzie idealnym prezentem. O rozmiar ubranek zawsze zapytaj jego rodziców, żeby nie powielać ciuszków w jednym rozmiarze. Do body dla niemowląt możesz dołączyć pieluszki, które doskonale nadają się na prezent dla noworodka. Do pieluszek dorzuć bezpieczny dla dzieci gryzak i drewniane zabawki, na przykład klocki drewniane, które przydadzą się w najbliższej przyszłości, kiedy noworodek przestanie być noworodkiem, i stanie się niemowlakiem. Niemowlak rozwinie się dzięki właśnie takim podarunkom. Świetny pomysł na prezent dla noworodka to również mata edukacyjna.

Nieoczywiste prezenty dla noworodka

Są takie produkty będące elementami wyprawki dla noworodka, na których zakup nie wpadliby nawet rodzice dzidziusia. Powodem najczęściej jest brak świadomości, że dany produkt istnieje. Doskonałym przykładem na doskonały prezent dla noworodka są odbijaki dla niemowląt i dobrej jakości przenośne przewijaki. Odbijaki niemowlęce to śliniaki dla rodzica na ramię – specjalnie wyprofilowane i podszyte nieprzemakalna ceratką. Dzięki odbijakowi podczas noszenia noworodka unika się zabrudzenia ubrań rodzica, a bobas przytula się do czystej i miękkiej tkaniny. Przenośne przewijaki to doskonałe rozwiązanie stosowane podczas wizyty u lekarza pediatry. Miękki przewijak z ceratką od spodu można położyć w gabinecie lekarza na płaskiej powierzchni. Sprawdzi się podczas badania malucha. Zwinięty mieści się w torbie lub plecaku. Co ważne, można go prać w pralce. To pomysły na praktyczne i fajne prezenty, na których pomysł kupienia rodzice pewnie by nie wpadli.

Informacja prawna