Plastyka brzucha – pomoże nawet w najtrudniejszych przypadkach!

Pewni pacjenci mają naprawdę duże problemy z wyglądem brzucha. Kiedy nadmiar tkanki tłuszczowej lub obwisła skóra spędza ci sen z powiek, gdy nie masz możliwości wymodelować brzucha za pomocą diety lub ćwiczeń, rozwiązaniem może być plastyka brzucha. Zabieg ten jest inwazyjny, ale daje spektakularne efekty! Na czym polega ta operacja? Dowiedz się, jeśli planujesz plastykę brzucha.

Plastyka brzucha – dla kogo?

Przede wszystkim jest to zabieg przeznaczony dla osób, które mają problemy z wiotką, obwisającą skórą – po utracie wielu kilogramów, po ciąży. Kiedy skóra nie jest już w stanie się sama obkurczyć, wtedy pomoże plastyka brzucha (abdominoplastyka). Z drugiej strony jest to operacja przeznaczona dla osób, które mają po prostu problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej. W okolicy brzucha niestety tłuszczyk „lubi” odkładać się w nadmiarze, ciężko go zrzucić, ciężko sobie z nim poradzić za pomocą diety lub ćwiczeń. Plastyka brzucha w tym przypadku pomoże uzyskać efekt szczuplejszej, bardziej harmonijnej sylwetki.

Plastyka brzucha – na czym polega zabieg?

Zabieg polega na tym, iż chirurg usuwa nadmiar obwisającej skóry oraz czasami stosuje jednocześnie liposukcję dla wyszczuplenia. Cięcie w plastyce brzucha wykonuje się w okolicy nadłonowej oraz w okolicy pępka. Chirurg po wycięciu nadmiarów tkanki zszywa w odpowiedni sposób skórę i jeśli trzeba, dokonuje także korekcji położenia pępka. Po operacji należy nosić specjalny pas uciskowy (przyspiesza on gojenie i uniemożliwia gromadzenie się płynów). Rekonwalescencja jest dość uciążliwa – przez pierwszy tydzień należy chodzić w zgiętej pozycji. Należy pamiętać o przyjmowaniu leków przeciwzakrzepowych. Może pojawić się ból i opuchlizna. Powrót do pracy jest możliwy po około dwóch tygodniach. Na ostateczny efekt należy trochę poczekać – będzie on widoczny po upływie ok. 4-6 miesięcy.

Plastyka brzucha – dlaczego warto?

Plastyka brzucha jest to bez wątpienia operacja, która odmienia figurę – nadaje sylwetce właściwe proporcje. Osoby, które straciły nadzieje na harmonijny wygląd, dzięki plastyce brzucha przechodzą prawdziwą metamorfozę. Bez wątpienia po operacji łatwiej jest zaopatrzyć się w odpowiednią garderobę. Dla wielu osób, które skorzystały z zabiegu, jest to droga ku większej samoakceptacji i zadowolenia ze swojego wyglądu. Bez wątpienia efekty, które możemy osiągnąć dzięki plastyce brzucha, są warte poświęceń.

Przeciwwskazania do plastyki brzucha

Jest to dość poważna operacja dlatego, aby się jej poddać należy przejść odpowiednią kwalifikację. Podczas konsultacji z chirurgiem przeprowadzany jest dokładny wywiad, pacjent proszony jest również o wykonanie niezbędnych badan laboratoryjnych. Przeciwwskazaniami do plastyki brzucha będą problemy z krzepliwością krwi, nieuregulowana cukrzyca i nadciśnienie tętnicze, choroby serca, ciąża i nowotwory. Jedynie pacjent zdrowy może zostać pozytywnie zakwalifikowany do przejścia tej operacji. Bezpieczeństwo (jak przy każdej innej tego typu procedurze) jest kluczowe.

Źródło: https://drwitwicki.pl/zabiegi/cialo/plastyka-brzucha/

Informacja prawna