Pielęgnacja włosów kręconych – jakich kosmetyków warto używać?

Kręcone włosy to prawdziwe wyzwanie – prezentują się bardzo pięknie i są marzeniem wielu kobiet, ale jednocześnie wymagają specjalnego traktowania. Jak obchodzić się z włosami kręconymi, by wyglądały i układały się jak najlepiej?

Czym wyróżniają się kręcone włosy?

Kręcone włosy to często wyzwanie dla ich posiadaczek. Takie pasma bywają utrapieniem: puszą na końcach, a przy nasadzie wręcz przeciwnie – są oklapłe i przetłuszczone. Mało tego: bez odpowiedniej pielęgnacji takie włosy mogą się mocno przesuszać. Jednocześnie łatwo można zauważyć, ze kręcone pasma są delikatne, wrażliwe na załamania i uszkodzenia. To typowy przykład włosów wysokoporowatych. I chociaż nie bywają łatwe w obyciu, są sposoby na to, by się o nie odpowiednio zatroszczyć!

Jak pielęgnować włosy kręcone?

Odpowiednio zaopiekowane, włosy kręcone są naprawdę piękne. Sprężyste, błyszczące loczki chciałaby mieć (przynajmniej od czasu do czasu) każda kobieta – a szczególnie ta, która na co dzień nosi proste pasma.

Pielęgnacja włosów kręconych musi być odpowiednio skomponowana – kluczem jest sprawienie, by pasma były lekko dociążone, ale jednocześnie nieprzeciążone. Konieczne jest subtelne podkreślanie skrętu, ale w takim sposób, by nie stracić na objętości. No i przesuszone końce – jak o nie zadbać, by nasada nadmiernie się nie przetłuszczała? Znamy odpowiedź na każde pytanie!

Szampon do włosów kręconych

Szampon do loków powinien być delikatny: podobnie jak kręcone włosy. Wyróżniają się one wyjątkową wrażliwością, więc i kosmetyki powinny wykazywać subtelne działanie. Oto kilka przydatnych wskazówek:

  • myj i spłukuj włosy zawsze letnią wodą,
  • unikaj gorącej i bardzo zimnej wody: osłabią i już tak słabe pasma,
  • korzystaj z naturalnych kosmetyków,
  • wybieraj szampon z SLS tylko co jakiś czas, aby dokładnie oczyścić skórę głowy.

Jaki szampon wybrać? Najlepsze będą te przeznaczone do włosów kręconych, na przykład humektantowy szampon do włosów wysokoporowatych lub szampon odżywczy. Sprawdzi się także produkt do włosów tłustych u podstawy i suchych na końcach, który reguluje pracę gruczołów łojowych, wzmacnia cebulki włosów i zapobiega wypadaniu.

Jaka odżywka do włosów kręconych będzie najlepsza?

Szampon do włosów kręconych to niejedyny produkt, którego warto używać. Dobrym rozwiązaniem w przypadku włosów kręconych jest mycie ich odżywką. To doskonały sposób na podkreślenie skrętu włosów i ich pielęgnację. W takim przypadku należy jednak wybierać produkty bez silikonów. Co kilka myć koniecznie należy użyć także szamponu – dokładnie oczyszczenie skóry głowy jest niezbędne, by utrzymać ją w dobrej formie! Poznaj nasze wskazówki:

  • nakładaj odżywkę po każdym myciu,
  • uzupełnij jej stosowanie maską – najlepiej 1-2 razy w tygodniu,
  • produkty pielęgnacyjne nakładaj od ucha w dół, by nie obciążać pasm u nasady.

Odżywka do włosów kręconych to absolutna konieczność – to ona ma zadbać o nawilżenie i piękny wygląd pasm. Proteinowo-emolientowa odżywka do włosów wysokoporowatych i łamliwych będzie strzałem w dziesiątkę, podobnie jak odżywcza odżywka do włosów kręconych. Pielęgnację możesz uzupełnić maskami.

Jak jeszcze zadbać o włosy kręcone?

Zabiegiem, który pozytywnie wpłynie na włosy kręcone, jest olejowanie. To szczególnie wskazane dla tego typu włosów, ponieważ oleje nie tylko działają odżywczo, ale też podkreślają skręt pasm. Najlepszym wyborem będzie olej kokosowy, unikać należy z kolei oleju rycynowego. Jeśli chodzi o sposób aplikacji, sprawdzi się olejowanie na mokro.

Chociaż kręcone pasma nie są najprostsze w pielęgnacji, odrobina uwagi i odpowiednia pielęgnacja sprawią, że będą się prezentowały doskonale, odzyskają dobrą kondycję i wyróżnią się idealnym skrętem. Trzymamy kciuki, by i Tobie się udało o nie zadbać!

Informacja prawna