Paznokcie – jesienne wzory dla każdego

Jesienne trendy w stylistyce paznokci

Moda się zmienia, nie tylko jeśli chodzi o odzież! Trendy w stylizacji paznokci zmieniają się w zależności od wielu czynników. Jednym z nich są zmieniające się pory roku. Jesień, choć wielu osobom kojarzy się ze słotą, w rzeczywistości ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o inspiracje do stylizacji paznokci – szeroka paleta barw, różnorodność wzorów i naprawdę mnóstwo symboli, z których można czerpać, to tylko niektóre z czynników przemawiających za tym, że warto zainteresować się sposobami na jesienny manikiur hybrydowy!

Jesienne trendy w stylistyce paznokci – paleta barw

Jesień to specyficzna pod względem palety kolorów pora roku – z jednej strony możemy korzystać z kilku stałych, ponadczasowych odcieni, które kojarzą się z jesienią, z drugiej – wciąż mamy otwartą przestrzeń do eksperymentów i ciągle zmieniające się trendy dyktowane przez domy mody i celebrytów. Do ponadczasowych kolorów, które na jesiennych paznokciach mogą pojawić się zawsze, należą m.in. odcienie bordo i czerwieni, ciemne pomarańcze, kolor musztardowy, a także niezawodne beże i odcienie nude. Gdy na dworze robi się coraz chłodniej, a liście przybierają różnorodne barwy, na paznokciach doskonale sprawdzi się klasyczna czerń.

Nadchodzącej jesieni na paznokciach królować będą przeróżne odcienie kawy – jasne beże i ciemniejsze brązy inspirowane rodzajami napojów rodem z przytulnej kawiarni ozdobią paznokcie i dodadzą klasy każdej stylizacji. Decydując się na taką paletę barw, nie trzeba ograniczać się do jednego odcienia – połączenie kilku kolorów z powodzeniem ożywi każdy manikiur. Wśród modnych rozwiązań, które coraz częściej pojawiają się na salonach, jest również efekt chromu lub lukru nadające paznokciom metaliczny połysk. Takie paznokcie pięknie mienią się różnymi kolorami, przepięknie odbijając światło i dodają elegancji. Mówiąc o trendach na nadchodzący sezon, nie można nie wspomnieć o różach. Po pierwsze – Viva Magenta, czyli energetyczny róż i kolor roku 2023. Po drugie – Barbie, która spowodowała niemałe zamieszanie w modowym świecie. Jasne, dziewczęce odcienie pastelowego różu, mocne fuksje, klasyczny róż – wszystkie chwyty dozwolone!

Paznokcie – jesienne wzory w modnej kolorystyce

Gdy na dworze robi się chłodniej, nabieramy ochoty na to, aby nanieść na swoje paznokcie jesienne wzory. Oprócz kilku „pewniaków”, które co roku powracają jak bumerang, zawsze pojawia się kilka nowych trendów. Wśród wzorów, na które można postawić każdej jesieni, wymienić trzeba m.in. uroczy wzór sweterkowy, ombre czy swirl nails. W ostatnim czasie do łask powrócił french – w wersji klasycznej, ale też zmodyfikowanej. Co to oznacza? Zamiast białego paska warto postawić na pasek w jednym z jesiennych kolorów. Taki akcent będzie zauważalny, ale zapewni też elegancję. Pragnąc bardziej szalonej stylizacji, można pokusić się o namalowanie na paznokciach jesiennych symboli – kolorowych liści lub dyni. Takie ozdoby dodadzą stylizacji uroku i nie pozostawią wątpliwości – takie paznokcie może nosić tylko prawdziwa wielbicielka jesiennych trendów!

Artykuł partnerski.

Informacja prawna