Olejek do demakijażu – czy to dobra alternatywa dla płynu micelarnego?

Demakijaż i oczyszczanie twarzy to podstawa dobrostanu skóry i jej pięknego wyglądu. Jaki jednak kosmetyk wybrać, by osiągnąć taki efekt? W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się płyny micelarne. Czy olejek do demakijażu może je zastąpić, dając efekt w postaci świetnie oczyszczonej skóry? Co i kiedy warto wybrać do swojej cery?

Jak działa olejek do demakijażu i płyn micelarny?

Zadaniem kosmetyków do demakijażu jest usunięcie zanieczyszczeń oraz kolorowych kosmetyków z powierzchni skóry. Zarówno płyn micelarny, jak i olejek do demakijażu radzą sobie świetnie z tym zadaniem, choć w nieco inny sposób. Płyn zawiera micele, które mają zdolność przyciągania zanieczyszczeń i zatrzymywania ich w środku. Dzięki temu nie ma konieczności intensywnego pocierania skóry.
Olejek do demakijażu rozpuszcza zabrudzenia, pozostawiając skórę po spłukaniu oczyszczoną. Tu także nie ma mowy o inwazyjnym pocieraniu. Co więcej, naturalne olejki do demakijażu jednocześnie koją, łagodzą, odżywiają i chronią skórę przed utratą nawilżenia. Mają też właściwości zmiękczające. Nie są więc silnymi detergentami oczyszczającymi, ale łagodnymi kosmetykami, które nie tylko usuwają zabrudzenia, ale już na etapie demakijażu pielęgnują cerę.

Zalety stosowania olejku do demakijażu

Czy warto zatem sięgnąć po olejek do demakijażu jako podstawowy kosmetyk do oczyszczania skóry? Jego zalety mówią same za siebie. Olejek jest niezwykle delikatnym kosmetykiem. Nie wymaga też dodatkowych akcesoriów, jak płatki kosmetyczne. Wystarczy rozprowadzić go na powierzchni skóry i wmasować w nią. Olejek rozpuszcza nawet wodoodporny makijaż, działając łagodnie i bez podrażnień. Każdy kosmetyk tego typu wpływa w określony sposób na skórę, działając kojąco, odżywiająco i nawilżająco. Olejek, ze względu na swoje naturalne właściwości zapobiega utracie wody, wspierając działanie warstwy hydrolipidowej. Dzięki temu skóra już po demakijażu jest w lepszej kondycji.

Olejek do demakijażu a rodzaj cery

Mitem jest, że olejku do makijażu nie można stosować przy niektórych rodzajach cery. Dotyczy to zwłaszcza cery trądzikowej. Osoby ją posiadające obawiają się zapychania porów i ciężkości kosmetyku. Tymczasem wiele zależy od rodzaju olejku. Przy skórze trądzikowej sprawdzi się lekki, działający antybakteryjnie olejek z pestek malin. Nie blokuje on porów, chroni przed powstaniem zaskórników. Olejek do demakijażu można stosować również do cery tłustej. Tu warto wybrać na przykład olej konopny, który wpływa na regulację wydzielania sebum, normalizując skórę. Przy skórze suchej warto sięgnąć po olejek ze słodkich migdałów o działaniu nawilżającym. Cera naczynkowa, która potrzebuje ukojenia i normalizacji, może być oczyszczana olejkiem z dzikiej róży czy pestek winogron. Do cery dojrzałej można wybrać olej z pestek brzoskwini, orzechów makadamia czy awokado. To oczywiście tylko przykłady olejków, jakimi można oczyszczać każdy typ skóry. Jest ich znacznie więcej! Każdy rodzaj cery może być więc oczyszczany olejkiem do demakijażu.

Jeśli jeszcze nie stosowałaś olejku do demakijażu, wypróbuj ten kosmetyk, dopasowując go do swojego rodzaju skóry i poczuj, jak skutecznie i jednocześnie kojąco może przebiegać oczyszczanie.

Informacja prawna