Najlepsze materiały garniturów na jesień i zimę – uszyj idealny garnitur

Garnitur jest jednym ze strojów, jakie można nosić przez cały rok i na różne okazje. Jednak w zależności od pory roku i temperatury za oknem będziemy sięgać po coś innego. Z jakich tkanin szyje się dobrej jakości garnitury, które poleca się na sezon jesienno-zimowy?

Kiedy wybieramy garnitur, chcemy, żeby był elegancki i sprawdził się w różnych okolicznościach. Musimy przy tym pamiętać o tym, że w zależności od tego, czy umiejętnie dobierzemy ubranie do warunków pogodowych, będziemy czuć się w nim świetnie albo wręcz przeciwnie.

Z czego garnitur na jesień i zimę?

Jesienią i zimą spada temperatura, jest wietrznie, deszczowo lub śnieżnie. Wtedy też chętniej koncentrujemy się na ubraniach zapewniających komfort termiczny. Materiałem, który sprawdzi się najlepiej, jest wełna, ale wełna niejedno ma imię, co więc wybrać? Garnitury zimowe są cięższe i grubsze niż te na lato. Często możemy się spotkać z gramaturą 300 gram. Zwróćmy także uwagę na gęstość splotu. Im będzie gęstszy, tym będzie nam cieplej.

Wśród typów materiałów poleca się głównie wełnę czesankową, zgrzebloną i mieszanki wełen. Jeśli zależy nam na czymś na wyjątkową okazję jak własne wesele, to postawmy na wełnę czesankową. Materiał jest specjalnie wyczesywany, przez co ma większą gładkość. Garnitury z wełny zgrzeblonej nie są temu poddawane, a ich struktura jest nierównomierna. Ta tkanina jest dobrą propozycją na mniej formalne wyjścia. Tak samo, kiedy szukamy czegoś na mniej oficjalne wydarzenia, możemy wziąć pod uwagę na przykład tweed.

Ciepłe garnitury na miarę

W garniturze musimy czuć się dobrze, a to będzie możliwe wtedy, kiedy nie tylko garnitur będzie z odpowiedniej tkaniny, ale będzie także dobrze pasować do naszej sylwetki. Garnitur spełniający te wymagania pozyskamy, kiedy zdecydujemy się na szycie na miarę. Doświadczony krawiec doradzi odpowiedni fason, zdejmie miarę i uszyje takie ubranie, które w każdym miejscu będzie świetnie się na nas układać.

Możemy zwrócić się o pomoc do specjalisty, kiedy potrzebujemy całego garnituru albo kiedy interesuje nas marynarka. Szukając renomowanego miejsca w Krakowie, w którym uszyjemy wysokiej klasy garnitur, warto odwiedzić stronę https://www.cafardini.com/garnitur-na-miare-krakow/.

Kolory też są ważne

Wybierając ubrania jesienią i zimą, w pierwszej kolejności zwracamy na to, by były ciepłe. Kiedy jednak będziemy wybierać garnitur, zatrzymajmy się chwilę przy kolorystyce. Wiosną i latem poleca się garnitury jasne. Z kolei jesienią i zimą te w ciemniejszym kolorze. Dobrze sprawdzi się grafit i granat, to najbardziej uniwersalne, a zarazem ponadczasowe propozycje. Są dobre na co dzień i na ważniejsze uroczystości. Podczas niektórych wyjść świetną propozycją będzie również krata. Wydawałoby się, że skoro mamy chodzić w ciemniejszych kolorach, to dobrą opcją będzie czerń, ale w przypadku garniturów lepiej z nią uważać. Czarny garnitur jest bardzo oficjalny i poleca się go jedynie na oficjalne wyjścia.

Informacja prawna