Muzyka za darmo – sprawdzamy programy i serwisy

Słuchanie muzyki to aktywność podejmowana przez wiele osób. W domu, samochodzie czy w pracy, a także na spacerze, siłowni czy podczas biegania – są osoby, które nie wyobrażają sobie ciszy. W jaki sposób zyskać dostęp do muzyki legalnie i za darmo? Czy jest to w ogóle możliwe?

Legalnie i za darmo – czy to w ogóle możliwe?

Wiele osób zastanawia się czy możliwe jest korzystanie z muzyki za darmo tak, aby było to legalne? Oczywiście, że tak. Jest sporo serwisów i aplikacji, które umożliwiają korzystanie ze zgromadzonych zasobów za darmo i jest to w pełni legalne, o czym więcej przeczytać można w tym artykule.

Niektóre serwisy, takie jak Spotify czy Tidal, pozwalają uzyskać dostęp do muzyki w darmowy i bardzo wygodny sposób, jednak potrzebny będzie stały dostęp do Internetu, aby korzystać z aplikacji w trybie online, co nie zawsze jest rozwiązaniem, które odpowiada wszystkim. Trzeba wspomnieć, że darmowe korzystanie obarczone jest paroma utrudnieniami, w tym koniecznością słuchania reklam. Alternatywą byłoby pobranie ulubionych kawałków na smartfona i odsłuchiwanie ich wtedy, gdy mamy na to ochotę. Jednak jeśli chodzi o pobieranie, to sporo osób może mieć w dzisiejszych czasach wątpliwości, czy jest to w pełni bezpieczne i legalne. Otóż tak! Trzeba tylko wiedzieć skąd można pobrać.

Serwisy do pobierania muzyki

Wiele osób mogłoby się zdziwić, ale takich platform jest naprawdę sporo. Przykłady? Żaden problem: ReverbNation, CCTrax, SoundCloud, Audionautix, Jamendo, SoundClic, FreeMusicArchive, BandCamp, NoiseTrade. To tylko przykłady, ale w praktyce jest ich znacznie więcej. Dużą zaletą tego typu portali jest to, że ulubioną piosenkę możemy pobrać bardzo szybko i wygodnie, wystarczy jedno kliknięcie i gotowe! Jednak jeśli chcesz pobierać muzykę, a korzystasz z Ubuntu, to sprawdź czy aplikacja jest kompatybilna z Twoim systemem. Więcej na temat Ubuntu przeczytać można tutaj.

ReverbNation gratka dla każdego

Jeśli cenisz sobie różnorodną muzykę, to z całą pewnością do gustu przypadnie Ci ReverbNation, który w 2021 r. był jednym z chętniej odwiedzanych portali. Nic dziwnego, ponieważ baza utworów jest bardzo pokaźna. Poza najchętniej słuchanymi gatunkami muzyki coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy muzyki alternatywnej. To też świetne miejsce, w którym publikować utwory mogą zespoły, które dopiero rozpoczynają swoją karierę. W historii serwisu bez problemu wyśledzić można grupy, które dzięki ReverbNation zyskały popularność oraz fanów.

Z serwisów korzystać można zarówno na komputerze (w przeglądarce internetowej), jak również smartfonach z systemem Android oraz iOS.

Soundcloud wszystko to, czego szukasz!

Kolejną gratką dla miłośników muzyki jest Soundcloud. Nic dziwnego, gdyż miejsce to stwarza wiele możliwości – dostęp do naprawdę pokaźnej bazy utworów, strumieniowe przesyłanie muzyki, a także jej pobieranie. I co warte uwagi – bezpłatnie i bez ograniczeń. Przez wiele osób jest postrzegana jako doskonała alternatywa dla popularnego Spotify.

W Soundcloud można bardzo łatwo wyszukać pozycje znanych artystów, ale także całkowite nowości grup, które dopiero chciałyby zacząć działalność w show biznesie. Co ciekawe niektóre z dostępnych utworów nie są darmowe bezwarunkowo – część z nich, aby pobrać trzeba będzie polubić stronę na Facebooku.

SoundClick, czyli szybki dostęp do ulubionej muzyki

Istotą działania tej platformy jest dostęp do ulubionej muzyki oraz możliwość jej szybkiego pobrania – w myśl zasady – klikasz i masz! Platforma ta pozwala uzyskać dostęp do naprawdę bogatej bazy utworów, które dostępne są zarówno za darmo, jak i po uiszczeniu opłaty licencyjnej. Interesującą opcją jest to, że za pośrednictwem platformy skorzystać można również z radia, jak również znaleźć teksty ulubionych utworów.

Jaką platformę do słuchania i pobierania muzyki wybrać?

Jak widać wybór jest naprawdę szeroki, a to która z platform zostanie wybrana w dużym stopniu zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego rozwiązania warto poznać różne, aby sprawdzić, które stworzone zostało właśnie dla nas. Przede wszystkim najlepiej jest poznać bazę dostępnej muzyki czy prezentowane pozycje trafiają w nasze gusta? Jeśli tak można przystąpić do testów. Dla wielu osób najważniejszą kwestią będzie wygoda obsługi oraz intuicyjny interfejs, jednak są to czynniki oceniane w sposób subiektywny.

Więcej newsów technologicznych tutaj: nano.komputronik.pl

Informacja prawna