Modele bluzek idealne do pracy w biurze

Do pracy, w której obowiązuje formalny dress code, wcale nie trzeba ubierać się wyłącznie w białe koszule. Oczywiście one stanowią ważną część garderoby, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by uzupełnić ją o ciekawe i równocześnie eleganckie bluzki. Poznaj modele, które doskonale sprawdzą się w pracy biurowej.

Bluzka z kołnierzykiem

Od kilku sezonów bardzo modne są bluzki damskie, które mają elementy koszulowe. Na pierwszy rzut oka wygląda, jakby bluzka została nałożona na koszulę. Najczęściej uwidoczniony jest kołnierzyk, który można ułożyć przy szyi. Czasami też spod dolnej krawędzi bluzki wystają imitacje dołu koszuli. Nie są one niezbędne do tego, by całość prezentowała się oficjalnie, a fragmenty na dole mogą być problematyczne przy stylizowaniu zestawu. Bluzki do biura powinny być czarne, granatowe lub szare z białym kołnierzykiem. Takie odcienie są najbardziej uniwersalne i najlepiej wpisują się w biurową modę. Całkiem popularne są też bluzki w odcieniach beżu i błękitu. Unikane są jednak modele w intensywnych i mocnych barwach np. pomarańczowe czy czerwone. Można je kupić, ale w biurze na pewno nie będą prezentowały się dobrze.

Bluzki z lamówkami

Prawdziwym hitem są bluzki wykończone lamówkami. Cienki pasek materiału w innym kolorze na krawędziach bluzki wygląda wyjątkowo elegancko. Dzięki niemu bluzka nie jest zwyczajna, ale prezentuje się jako formalny element odzieży. Bluzki tego typu są najczęściej projektowane z wykorzystaniem zasady kontrastu. Z tego powodu najczęściej biała lamówka wieńczy czarną bluzkę lub na odwrót. Ze względów praktycznych wygodniejsza jest ciemna lamówka, która nie brudzi się zbyt szybko np. od blatu biurka. Czasami lamówka jest zastępowana przez dekoracyjne paski, które umieszczone są na złączeniu kawałków materiału. W ten sposób można opracować bluzkę, której dolna część jest delikatnie rozkloszowana. Takie bluzki damskie to nietuzinkowa propozycja dla miłośniczek dobrego stylu.

Wiązany kołnierz

Dość ciekawym modelem są bluzki z kołnierzykiem w formie wiązanej wstążki. Kokarda na szyi może być bardzo ciekawym dodatkiem do stylizacji, który z powodzeniem zastąpi naszyjnik czy ozdobne kolczyki. Bluzki z kołnierzem w tej formie są bardzo ciekawą propozycją, choć trzeba pamiętać, że żeby wyglądały odpowiednio, trzeba poświęcić trochę czasu na ich właściwe ułożenie. Kokardę trzeba zawiązać już po nałożeniu bluzki i warto zadbać o to, by się samoistnie nie rozwiązała. Równocześnie nie powinna być zbyt ciasna. W takim wypadku może ona utrudniać przełykanie śliny. Kołnierz może być wykonany z tego samego materiału, co reszta bluzki, ale może też być zupełnie inny. W tym drugim przypadku jest on zdecydowanie bardziej dekoracyjny i przyciąga więcej spojrzeń. To pewna dodatkowa zaleta takich bluzek, które z powodzeniem mogą też być wykorzystywane w stylizacjach używanych poza biurem. Sprawdzą się jako odzież na randki, spotkania ze znajomymi czy po prostu spacery. Zmieniając spodnie czy spódnicę można całkowicie odmienić charakter bluzki.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna