Letnia pielęgnacja ciała

Skóra wymaga pielęgnacji przez cały rok, dzięki temu będzie zdrowa i piękna. Warto jednak pamiętać, że zasady pielęgnacji są inne o każdej porze roku. Jak dbać o skórę latem? Jakie kosmetyki stosować, aby skóra w lecie wyglądało młodo i zdrowo?

Dlaczego w lecie trzeba szczególnie dbać o skórę?

Latem często odsłaniamy skórę, dlatego narażona jest na działanie czynników atmosferycznych, tj. promieniowanie słoneczne, wiatr, suche powietrze czy słona woda. Skóra, która przez większość cześć roku jest zakryta, nie zawsze dobrze znosi te czynniki. Aby mogła zdrowo przetrwać lato, trzeba zmienić sposób pielęgnacji i wybrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji ciała. Warto poznać kilka zasad, które pozwolą założyć latem krótkie spodenki czy wyciętą bluzkę i nie wstydzić się zaniedbanej skóry.

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Latem nie można zapomnieć o stosowaniu kosmetyków z filtrami UVA i UVB, które ochronią skórę przed szkodliwym działaniem słońca. Brak ochrony powoduje, że skóra szybciej się starzeje, powstają na niej przebarwienia, znacząco wzrasta ryzyko zachorowania na nowotwory skóry. Kosmetyki z filtrem należy stosować nie tylko w trakcie opalania, ale również wtedy, gdy wychodzimy na spacer czy uprawiamy sport na świeżym powietrzu. To konieczność, która nie tylko pomaga zachować młody wygląd skory, ale również chroni przed groźnymi chorobami.

Prawidłowe nawilżanie skóry

Nawilżanie skóry jest ważne przez cały rok, ale w lecie trzeba poświecić temu  zagadnieniu szczególną uwagę. Słońce i suche powietrze powoduje, że skóra staje się przesuszona, a tym samym bardziej podatna na uszkodzenia. Aby przywrócić jej ładny, zdrowy wygląd, trzeba stosować kremy i balsamy zawierające substancje nawilżające, przywracające elastyczność oraz zatrzymujące wodę w naskórku np. ekstrakt z alg, kolagen, kwas hialuronowy, wyciąg z aloesu, pantenol, fosfolipidy, mocznik czy gliceryna. Kosmetyki nawilżające należy stosować najlepiej dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Złuszczanie naskórka

Ważnym zabiegiem, pomagającym poprawić stan skóry, jest złuszczanie naskórka. To zabieg, który pozwoli pozbyć się martwych komórek, a tym samym ułatwi wchłanianie dobroczynnych substancji, zawartych w kremach czy balsamach. Warto regularnie wykonywać peelingi, dopasowane do rodzaju i kondycji skóry. Efekty pojawią się szybko. Skóra nabierze ładnego kolorytu, stanie się miękka, elastyczna i pozbawiona drobnych niedoskonałości. Systematyczny peeling pozwoli na uzyskanie miękkiej i aksamitnej skóry.

Odpowiednia pielęgnacja w czasie wakacyjnych wyjazdów

W lecie nie można zapomnieć o stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Podstawą są kremy i balsamy z filtrami UVA i UVB, ale trzeba również pamiętać o dopasowanych do rodzaju cery kremach na dzień i na noc, a także środkach do oczyszczania i demakijażu. O pielęgnacji należy pamiętać nie tylko w domu, ale także w czasie wyjazdu na urlop. Warto zapakować do walizki odpowiednie kosmetyki i znaleźć kilka minut w ciągu dnia na zabiegi pielęgnacyjne.

Lato, mimo że wyczekiwane i uwielbiane przez większość z nas, nie jest dobrą porą dla naszej skóry. Nie warto jednak rezygnować z letnich przyjemności i unikać morskich kąpieli czy górskiej wspinaczki. Warto pamiętać o dobrych kosmetykach i codziennej pielęgnacji, a skóra będzie zdrowa i promienna.

Informacja prawna