Lamele ścienne – czym są i gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Wykończenie wnętrza w nowoczesnym stylu wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań. Takim rozwiązaniem są lamele, zyskujące coraz większą popularność. Montowane na ścianach czy na suficie, dodają stylu każdemu wnętrzu i stanowią główną jego dekorację. Czym właściwie są lamele ścienne, z jakich materiałów są tworzone i gdzie znajdą swoje zastosowanie? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu. Wybierz lamele odpowiednie dla siebie i stwórz wyjątkowe wnętrze w kilka chwil.

Czym są lamele?

Lamele to dekoracyjne panele, których celem jest uzyskanie spektakularnego efektu wykończeniowego. Lamele stosuje się na ścianach, ale także na suficie, a do ich montażu wykorzystuje się wkręty lub klej montażowy oraz specjalny profil. Lamele tworzą we wnętrzu bardzo ciekawy efekt przestrzenny, przyciągają więc wzrok i stają się dominującą ozdobą każdego wnętrza.

Lamele ścienne – gdzie warto je zastosować?

Lamele zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są we wnętrzach, w których jedna ze ścian ma zostać wyeksponowana. Takim wnętrzem jest np. salon i ściana telewizyjna. Jeżeli chcesz, by lamele stały się delikatną dekoracją, a niekoniecznie dominującym elementem wnętrza, możesz zastosować je właściwie na każdej ścianie i w każdym wnętrzu. W salonie najczęściej występują za telewizorem, w sypialni natomiast za łóżkiem. Coraz częściej spotyka się także bardziej nietypowe rozwiązania, jak np. lamele w kuchni czy w korytarzu.W każdym z tych miejsc prezentują się doskonale. Lamele ścienne pionowe pasują do każdej aranżacji wnętrz, dodając stylowego wyglądu każdemu pomieszczeniu.

Lamele drewniane pionowe idealne na sufit

Lamele dekoracyjne mogą być stosowane nie tylko na ściany, ale także na sufit. Listwy dekoracyjne o szerokim zastosowaniu zyskują coraz to większą popularność. Do ich montażu potrzebny jest właściwie jedynie mocny klej montażowy. Bez względu na to, czy lamele będą tworzyć ścianki działowe, ścienne dekoracje czy może wykończenie sufitu, sposób montażu jest właściwie taki sam. Lamele zamontowane na suficie będą bardzo oryginalnym sposobem na stworzenie ciekawej aranżacji, a do tego warto dodać, że takie pokrycie sufitu będzie miało właściwości wygłuszające. To kolejna zaleta, jaką cechują się lamele ścienne.

Z czego wykonane są listwy dekoracyjne do dekoracji wnętrz?

Lamele najczęściej wykonane są z drewna, zwłaszcza jesionowego i sosnowego, czasami dębowego. Drewniane lamele są bardzo trwałe i wytrzymałe, a do tego stylowo wyglądają. Alternatywą są lamele aluminiowe, które są nieco mniej trwałe, a niektórzy twierdzą nawet, że mniej atrakcyjne. Większość klientów decyduje się na lamele drewniane w naturalnym kolorze. Ma on tę zaletę, że pasuje do każdego wnętrza, bez względu nawet na jego aranżację i stylistykę. Oprócz lameli w naturalnym odcieniu, bardzo popularne i chętnie wybierane są lamele czarne. Idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz, w których dominuje czerń, drewno bądź szarość. Oprócz lameli czarnych, dostępnych jest całe mnóstwo innych odcieni. Jedyną zasadą, którą powinieneś kierować się przy wyborze lameli jest ich wybór w kolorze kontrastującym ze ścianą.

Dlaczego warto wybrać lamele?

Przede wszystkim dlatego, że tworzą one we wnętrzu niepowtarzalny klimat. Listwy dekoracyjne pasują do każdej aranżacji, idealnie dostosowują się do stylistyki, a do tego doskonale wygłuszają wnętrze. Jeżeli chcesz kupić produkty najwyższej jakości i trwałości, postaw na lamele od Lameo.pl. Pełną ofertę produktów znajdziesz tutaj: https://lameo.pl/pl/.

Informacja prawna