Lakier hybrydowy termiczny – co to takiego?

Jeśli planujesz rozpocząć przygodę z manicure’em hybrydowym w domowych warunkach, warto zapoznać się z tematem przed pierwszymi zakupami. Lakiery hybrydowe różnią się nieco od zwykłych drogeryjnych lakierów do paznokci, inaczej też wygląda proces ich nakładania. Mamy dla ciebie kilka niezbędnych wskazówek, które pomogą ci wejść w świat hybrydy bezboleśnie i bezbłędnie.

Lakiery hybrydowe termiczne to bardzo mocno napigmentowane produkty utwardzane światłem lampy LED. Ultrafioletowe promienie w ciągu kilkudziesięciu sekund powodują zmianę ich konsystencji z płynnej na stałą i nadają im trwałość, która może utrzymać się nawet do trzech tygodni. Jednak dobrej jakości lakiery to nie wszystko. By manicure został z nami przez dedykowany czas, paznokcie muszą być odpowiednio przygotowane do zabiegu. W domowej kosmetyczce powinny znaleźć się pilnik, polerka, płyn odtłuszczający i nożyczki do skórek, przy pomocy których opracujemy płytkę przed nakładaniem manicure’u.

Lakiery hybrydowe w różnych odcieniach różu

Lakiery hybrydowe – jak używać produktów do trwałego manicure’u?

Gdy paznokcie mają już wybraną długość, należy zmatowić płytkę pilnikiem. Hybryda znacznie lepiej trzyma się nierównej powierzchni, bo baza ma wtedy szansę wniknąć głębiej. Następnie specjalnym cleanerem odtłuszczamy płytkę z naturalnego osadu oraz pyłków powstałych przy piłowaniu i matowieniu. Wreszcie możemy nałożyć pierwszy produkt, czyli bazę. Jeśli twoje paznokcie są w dobrym stanie, wybierz klasyczny lakier. Do zadań specjalnych przyda się baza proteinowa, która da dodatkowy zastrzyk składników odżywczych twoim paznokciom, albo budująca. Zawsze nakładaj produkty cienką warstwą, bo im będzie ona grubsza, tym większe prawdopodobieństwo, że dobrze się nie utwardzi i w efekcie szybko odejdzie od paznokcia.

Po wyjęciu dłoni z lampy możesz nakładać właściwy lakier kolorowy. Na początek dobrze jest wybierać jasne odcienie, które więcej wybaczają. Kolory cieliste lub takie z palety nude nie rzucają się w oczy tak mocno, dlatego nawet lekkie niedociągnięcia, które zdarzają się każdemu, nie będą widoczne. Lakiery hybrydowe neonowe to wybór dla bardziej doświadczonych stylistek, krzykliwe barwy mogą też nie każdemu przypaść do gustu. Wybierając pierwszy zestaw lakierów, postaw na sprawdzone klasyczne kolory.

Pamiętaj, że każdą warstwę należy utwardzić w lampie LED przez co najmniej 30 sekund, nawet jeśli pojawiają się prześwity i musisz wykonać kolejne pociągnięcie pędzlem. Gdy efekt jest już zadowalający, możesz przystąpić do wykończenia stylizacji nakładając top do hybryd. Ten produkt występuje w wersji klasycznej nabłyszczającej lub matowej. Zwróć uwagę, by lakier dokładnie pokrył całą powierzchnię koloru. Rolą topu jest ochrona całości przed zarysowaniami i pęknięciami, dlatego ten ostatni etap jest dość ważny i liczy się precyzja. Wszystkie lakiery hybrydowe oraz akcesoria do wykonania manicure’u znajdziesz w Cosmetics Zone.

Lakiery hybrydowe UV w różnych kolorach

Lakier hybrydowy UV – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Cena produktu nie musi stanowić o jego jakości. Dość istotne jest, by zarówno baza, kolor, jak i top pochodziły od jednego producenta. Wtedy będziesz mieć pewność, że ich składniki dobrze ze sobą połączą. Warto jest też zwrócić uwagę na skład lakierów. Jeśli wcześniej nie miałaś do czynienia z hybrydą, silne substancje mogą cię uczulać i powodować ból. Wrażliwe osoby powinny sięgnąć po produkty hipoalergiczne z delikatnym składem.

Paleta kolorów lakierów hybrydowych to nieskończenie wiele odcieni, dlatego może być trudno znaleźć swój ulubiony. Możesz zdać się na sezonowe trendy i nasze promocyjne propozycje. Gdy nabierzesz już doświadczenia, możesz zacząć bawić się kolorami i wzorami. Świat lakierów hybrydowych to fascynująca przygoda!

Informacja prawna