Kup rower i zadbaj o formę – o czym musisz wiedzieć?

rowery

Bądź eko, a przy tym szczupła i szczęśliwa. Jak najszybciej przesiądź się na rower. Sprawdź, dlaczego warto i jak przygotować się do jego zakupu.

Korzyści z jazdy na rowerze

Kiedy zima ustępuje słonecznej wiośnie, z radością opuszczamy swoje domy. Dobrze jest korzystać z pogody, szczególnie, że od roku wiele z nas pracuje zdalnie. Ruch na świeżym powietrzu jest niezwykle ważny w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Pomaga go dotlenić, poprawia kondycję oraz ważną w tych czasach odporność. Jazda na rowerze to sport, który mogą uprawiać niemal wszyscy. Polecany jest dla osób w każdym wieku, również jako element rehabilitacji po urazach stawów kolanowych, skokowych, a także po przebytych chorobach, które mogły wpłynąć na zdolności koordynacyjne i ruchowe . Regularne korzystanie z roweru pozwoli ci zrzucić nadprogramowe kilogramy, które odłożyły się zimą, poprawi krążenie krwi, wytrzymałość, wydolność, wzmocni mięśnie.

Inną korzyścią z jazdy na rowerze jest oszczędność finansowa. Jeśli tylko możesz zamienić codzienne dojazdy do pracy samochodem lub komunikacją miejską na własny jednoślad, każdego miesiąca zaoszczędzisz pewną sumę pieniędzy. Co więcej, w dużych miastach, w godzinach szczytu oszczędzisz także czas, omijając korki. Przyczyniasz się przy okazji do dbania o środowisko i czyste powietrze. Prawdopodobnie możesz także wybrać przyjemniejszą trasę, przejechać przez park, skwerek, nacieszyć oczy rozkwitającą zielenią, zrelaksować się.

Jak jazda na rowerze kształtuje sylwetkę?

Rower angażuje wbrew pozorom znacznie więcej partii ciała, niż tylko nogi. Oczywiście one odnoszą najwięcej korzyści, dochodzi do redukcji cellulitu, budują się mięśnie, spala tłuszcz z ud oraz bioder. W ciągu 60 min jazdy niezbyt szybkim tempem, stracisz aż 300 kcal. Rower pozwala na wzmocnienie mięśni przedramion, brzucha, a także pleców.

Regularne korzystanie z roweru wysmukla sylwetkę, ujędrnia uda oraz pośladki, kształtuje łydki, rzeźbi mięśnie nóg.

Co musisz wiedzieć, zanim kupisz rower?

Jeśli nie masz jeszcze roweru lub posiadany egzemplarz nadaje się do wymiany, nie zwlekaj z zakupem. Im wcześniej to zrobisz, tym dłużej będziesz się mogła nim cieszyć do końca sezonu.

Gdzie kupić rower? To dobre pytanie, bo niestety jest to dość spory wydatek i szkoda ryzykować wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Najlepiej wybrać sprawdzony sklep rowerowy, który posiada w swojej ofercie modele znanych marek. Warto wydać nieco więcej, niż kupić model „no name” w pierwszym lepszym markecie. Niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki rower długo nie pojeździ, a użytkowanie go będzie dalekie od przyjemnego. Szkoda byłoby się zniechęcić.

Ustal koniecznie rodzaj roweru, którego potrzebujesz. Wybierz spośród dostępnych typów, w zależności od tego, po jakim terenie będziesz jeździć, z jaką prędkością itp. Jeżeli zamierzasz nim głównie dojeżdżać do pracy po asfalcie, najlepiej w jak najszybszym czasie, wybierz rower szosowy. Jeśli natomiast w tygodniu będziesz nim jeździła do pracy, a w weekendy chcesz wyskoczyć w teren, dobrym pomysłem będzie rower crossowy.

Niezależnie od tego jaki rodzaj i model roweru wybierzesz, możesz liczyć na świetną rozrywkę, a przy tym poprawę swojego stanu zdrowia fizycznego, psychicznego i doskonałą formę.

Informacja prawna