Jakie są różnice między biustonoszami bardotka i balkonetka?

Mają podobny krój, lecz zdecydowanie się od siebie różnią. Kiedy warto wybrać bardotkę, a kiedy balkonetkę? Wśród modeli damskiej bielizny istnieje ogromny wybór, który daje kobietom szansę na znalezienie idealnego biustonosza w zależności od preferencji, wymagań lub konkretnego stroju. Wciąż jednak pojawiają się wątpliwości oraz pytania ze strony kobiet, a tym bardziej mężczyzn o krój i różnice między poszczególnymi rodzajami staników. Przyjrzyjmy się zatem bliżej bardotce i balkonetce. Czym się charakteryzuje tego rodzaju bielizna damska? Jakie są różnice pomiędzy tymi stanikami, a także, kiedy sprawdzi jeden, a kiedy drugi z nich?

Biustonosz balkonetka – jak wygląda?

To typ biustonosza kojarzony z Marilyn Monroe. Ta urocza gwiazda kina uwielbiała nosić kokieteryjne sukienki oraz kuszące dekolty. Balkonetka została stworzona właśnie z myślą o tego typu odzieży. Biustonosz ten zalicza się do kategorii średnio zabudowanych. Zasłania około 3/4 biustu, pozostawiając jego górną część odkrytą.

Kolejną charakterystyczną cechą balkonetki jest podział miseczki na trzy części, który umożliwia idealne dopasowanie do kształtu piersi. Wysoki mostek z fiszbinami pozwala zebrać biust i nawet ten niewielkiego rozmiaru pięknie wyeksponować.

Dostępne na rynku balkonetki mogą być wykonane z miękkiej tkaniny, koronki, lecz najczęściej występują w postaci usztywnionej, z dodatkiem gąbkowego wypełnienia, a także z efektem push-up.

Biustonosz damski typu balkonetka wyposażony jest w szeroko rozstawione ramiączka, które łatwo jest ukryć nawet przy nieco odkrytych ramionach. Na rynku dostępne są modele zarówno z odpinanymi ramiączkami jak i wszytymi na stałe.

Balkonetkę można nosić do strojów codziennych, bluzek i sukienek o średnim dekolcie. Co ważne, jest to bardzo uniwersalny model, stworzony dla wszystkich kobiet, niezależnie od tego jaki rozmiar biustu posiadają.

Biustonosz bardotka – czym się charakteryzuje?

Krój bardotki jest bardzo zbliżony do balkonetki, choć to biustonosz mniej zabudowany. Zawsze wyposażona jest w odpinane ramiączka. Aby bezpiecznie utrzymywała biust na swoim miejscu, bardotka została wyposażona w fiszbiny oraz silikonową taśmę, którą stanik obszyty jest w obwodzie. Taśma sprawia, że biustonosz nie zsuwa się z ciała nawet podczas intensywnych ruchów. Oczywiście warunkiem jest dobre dopasowanie rozmiaru. Miseczki bardotki są usztywniane, a dodatkowo mogą posiadać wypełnienie push-up.

Bardotka to biustonosz, który idealnie pasuje do sukienek bez ramiączek i rękawów. Kobiety zakładają go do sukien ślubnych, kreacji wieczorowych, a także topów z odkrytymi ramionami, hiszpanek. Niestety warto zauważyć, że bardotka może się nie sprawdzić u pań o bardzo obfitym, ciężkim biuście. Świetnie jednak uwydatni niewielkie i średniej wielkości piersi, podniesie je i podtrzyma.

Różnice między balkonetką a bardotką

Już na pierwszy rzut oka można łatwo określić, czy dany biustonosz jest bardotką, czy balkonetką. Balkonetka odsłania nieco mniejszą część piersi niż bardotka, lecz lepiej się sprawdza przy dużym biuście. Obecność silikonowej taśmy jest najbardziej charakterystyczną różnicą między nimi. Mimo że balkonetka ma często odpinane ramiączka to raczej nie w celu pozbycia się ich, ponieważ bez ramiączek nie utrzyma się tak dobrze jak bardotka. Ramiączka w balkonetce są odpinane raczej po to, aby móc zmienić je na przezroczyste lub w zależności od stylizacji np. skrzyżować na plecach. Ich obecność daje więcej swobody, dzięki czemu stanik ten można nosić na co dzień. Bardotka to przede wszystkim biustonosz na specjalne okazje, który pozostaje niewidoczny pod bardzo kobiecymi stylizacjami.

Kolejną różnicą, o której należy wspomnieć, jest ułożenie mostka, czyli środkowej części biustonosza usytuowanej pomiędzy miseczkami. W balkonetce jest on szerszy i wyższy niż w bardotce.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy kupujesz bardotkę, czy balkonetkę, ogromne znaczenie ma wybór właściwego rozmiaru. Tylko dobrze leżący stanik, spełni swoje zadanie i sprawi, że Twój biust będzie się świetnie prezentował.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna