Jak schudnąć szybko po ciąży? Czy wkrótce po porodzie można się odchudzać?

Jak schudnąć szybko po ciąży

Ciąża to piękny stan, ale również czas, kiedy przybywa nam dodatkowych kilogramów. Oczekiwanie na dziecko nie zawsze musi oznaczać rezygnację z upragnionej formy i trudny powrót do zgrabnej sylwetki. Wystarczy rozpocząć starania o nienaganny wygląd tuż po porodzie, a najlepiej bezpośrednio po powrocie ze szpitala do domu.

Zdrowa, zbilansowana dieta i pełnowartościowe posiłki warto wdrożyć do jadłospisu jak najszybciej. To nie tylko ważny krok ku zdrowiu, ale przede wszystkim istotny element w diecie przygotowanej także dla noworodka, którego karmisz piersią.

Dieta po ciąży nie musi i nie powinna oznaczać rezygnacji z pełnowartościowych posiłków. Jeśli karmisz swoje dziecko piersią, to nie ma mowy również o dietach-głodówkach, które nie dostarczą do Twojego organizmu niezbędnych kalorii do wytworzenia mleka. Czas rozpocząć dietę, która będzie skrojona na miarę mamy karmiącej: dobrze zbilansowana, odpowiednio kaloryczna (swoje zapotrzebowanie na energię, także po ciąży, sprawdzisz, korzystając z kalkulatora – https://medidieta.pl/kalkulator-kalorii/), ze składnikami ważnymi w diecie noworodka. Sprawdź koniecznie, o czym musisz pamiętać na początku swojej drogi po zgrabną sylwetkę.

Dieta pudełkowa po ciąży? Dlaczego to najlepszy z wariantów?

Dietę po ciąży trudno wprowadzić i utrzymać z co najmniej kilku powodów. Pierwszym i jednocześnie najważniejszym jest czas, którego będzie nam brakować podczas opieki nad maluchem. Noworodek, nawet ten najspokojniejszy, wymaga szczególnej opieki, często 24-godzinnej. Zmęczonej mamie brakuje sił, motywacji i chęci do tego, by w tak trudnym czasie dbać jednocześnie o to, co znajduje się na jej talerzu.

Przypomnijmy jednak, że każda mama karmiąca powinna w takiej diecie uwzględnić zdrową, nieprzetworzoną żywność i odpowiednie składniki, by maluszek mógł rozwijać się prawidłowo.

Dieta pudełkowa to nie tylko wygodne rozwiązanie w takiej sytuacji, ale często jedno z najbardziej możliwych do wykonania. Wystarczy przekazać firmie informację o trybie życia, wspólnie wyliczyć ilość niezbędnych kalorii i złożyć zamówienie, by pełnowartościowe posiłki wprowadzić do diety niemalże od ręki.

Dieta pudełkowa to zdrowe i smaczne przekąski, ale również obiady i kolacje, które są ustalone pod indywidualne potrzeby. Każda mama karmiąca wie, że w takiej diecie często eliminuje się niektóre ze składników. Dzięki diecie pudełkowej można sobie pozwolić na posiłki, które się nie nudzą i nie są monotonne.

Dieta to jedno, ale i ruch wspiera szybsze chudnięcie

Przyszła mama będzie musiała nie tylko bardzo mocno przeorganizować swój rytm dnia, ale przede wszystkim również tak zarządzać swoim dniem, by w ciągu jego trwania znaleźć z jednej strony czas na wszystkie obowiązki, a z drugiej na chociaż odrobinę przyjemności.

Warto o tym pomyśleć, ponieważ nawet mała odskocznia od obowiązków, w tym opieki nad dzieckiem wpłynie korzystnie na Twoje samopoczucie. Oprócz diety pudełkowej wprowadź w życie spacery lub inną aktywność sportową.

Wiele mam wybiera spacery nie bez przyczyny. Taką aktywność można wykonać wspólnie z dzieckiem, a to oznacza, że z jednej strony korzystasz na tym Ty, a z drugiej także i dziecko.

Pamiętaj, że walkę o zdrowy i piękny wygląd możesz rozpocząć tuż po powrocie ze szpitala. Warto pomyśleć o zgrabnej sylwetce, by nie tylko żyć zdrowo, ale również cieszyć się zdecydowanie lepszym samopoczuciem.

Informacja prawna