Jak mama może zadbać o bezpieczeństwo malucha na przejażdżce rowerowej?

Każda mama, która dopiero co może wziąć swojego malucha w ramiona, doskonale wie, że najważniejszą kwestią staje się zadbanie o jego bezpieczeństwo. Dzieci są ruchliwe i wszędzie ich pełno, a co za tym idzie rodzice z pewnością przywykli już do faktu, że muszą mieć oni przysłowiowe oczy dookoła głowy. Warto jednak zauważyć, że dzieci w okresie powyżej 2 roku życia rozwijają się w zastraszająco szybkim tempie. Mamy z pewnością zauważą, że maluchy będą coraz bardziej interesować się tym, by mogły one gdzieś spożytkować swoją energię. Wobec tego to głównie do rodziców należy to, by zorganizowali im oni aktywności fizyczne, oczywiście dopasowane do potrzeb i możliwości ich dziecka. W sklepach z asortymentem dla najmłodszych coraz częściej pojawiają się rowerki dziecięce. Te małe trójkołowce tak naprawdę można uznać za zabawkę idealną. Dlaczego? Aktywizuje ona dziecko i poniekąd pozwala się ona także maluchowi mocno zmęczyć, a dzięki temu dziecko z pewnością nie będzie miało problemów z zasypianiem. Warto jednak zauważyć, że podczas takiej przejażdżki mama musi zadbać o bezpieczeństwo malucha. Jak to zrobić?

Ochraniacze na rączki i nóżki to podstawa

Rodzice szybko zauważą, że nosidełka dla dzieci już ich pociech nie interesują. Maluchy będą bowiem o wiele chętniej siadać na swój niewielki rowerek i gnać przed siebie ile mają tylko sił w nogach. Podczas takiej przejażdżki może jednak wiele się wydarzyć. Tak naprawdę nie trudno o upadek- nawet z trójkołowca- a w ten sposób maluch pozdziera łokcie i kolana i z pewnością przez długi czas na rower nie powróci. Wobec tego jednym z kluczowych elementów wyposażenia dziecka na rower powinny być miękkie, ale solidne ochraniacze zarówno na ręce jak i na nogi. Dzięki nim upadki z roweru nie będą już niosły za sobą ryzyka poważnej kontuzji.

Kask do roweru również jest niezbędny!

Ochranianie malucha podczas rowerowej przejażdżki z pewnością nie jest prostym zadaniem. Jednocześnie skoro już udało się nam zadbać zarówno o łokcie jak i kolana dziecka, to nie możemy zapomnieć także o główce naszej pociechy. Kaski rowerowe dla dzieci stają się absolutnie niezbędnym elementem wyposażenia każdego malca, który zdecyduje się na trenowanie swoich kolarskich umiejętności. Jednocześnie przy ich wyborze warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiar. To właśnie od niego będzie zależało to, czy nasza pociecha w takim kasku będzie mogła czuć się komfortowo i wygodnie. Oczywiście warto zwrócić uwagę na sam design, co pozwoli się  maluchowi wyróżnić.

Informacja prawna