Jak kupić dobry materac w Koninie?

Jak kupić dobry materac w Koninie?

Człowiek przeciętnie przesypia 1/3 swojego życia. Odpowiednie podłoże podczas snu jest konieczne, aby zachować zdrowie fizyczne i psychiczne. Nieodpowiednio dobrany materac może w konsekwencji powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości, w tym bóle kręgosłupa. Jak jednak wybrać materac, który będzie dla nas odpowiedni? Należy skupić się na kilku parametrach – mowa o rodzaju, jak i twardości materacy.

Jak twardy powinien być materac?

Bardzo często możemy spotkać się z sytuacją, że od lat śpimy na źle dobranym podłożu – czy to sofie, czy materacu. Dom, akademik, wynajmowane mieszkanie – rzadko mamy wybór, na jakim posłaniu przyjdzie nam spać. Przez te lata mógł pojawić się ból kręgosłupa, a nawet pogorszenie jakości całego życia. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, że zmiana materaca może temu zaradzić, a jego twardość będzie tego ważnym aspektem.

Ogólnie przyjęto, że im więcej ważymy, tym twardszy powinien być materac. Podyktowane jest to tym, że podłoże musi stawiać większy opór, gdy naciska na nie większa siła. Z racji na tę zasadę, wrzucono materace do trzech głównych kategorii – miękkich, średnio twardych i twardych. Jakie jest ich przeznaczenie?

Zacznijmy od materacy twardych – są one świetnym rozwiązaniem dla osób, które ważą powyżej 90 kg. W tej kategorii spotkamy się najczęściej z materacami sprężynowymi, takimi jak Hilding Lambada. Firma ta produkuje materace od wielu lat. Posiada ogromne doświadczenie i wiedzę, co skutkuje produktami najwyższej jakości.

Jeśli chodzi o materace średnio twarde, to są one najbardziej uniwersalnym wyborem. Każda zdrowa osoba poniżej 90 kg może z nich korzystać. Zwykle będą to materace piankowe, które wykorzystują technologie, takie jak Flexifoam Visco, które można znaleźć w modelu Hilding Rumba.

Co z materacami miękkimi? Nie poleca się ich zwykle osobom dorosłym, z racji na możliwość zapadania się podłoża. Sprawi to, że kręgosłup nie będzie w najzdrowszej dla niego pozycji. Poleca się je jednak dzieciom, gdyż ich kręgi są jeszcze niedokształcone, a do tego dzieci ważą po prostu mniej.

Jak twardy powinien być materac?

Rodzaj materaca – jak go dobrać?

Na rynku spotkamy się zwykle z materacami sprężynowymi, piankowymi, jak i lateksowymi. Przyjrzyjmy się, czym się różnią.

  • Materace piankowe – natrafimy zarówno na wersje wysoko-, jak i termoelastyczne. Charakteryzują się one świetnym dopasowaniem do ciała użytkownika. Będą idealnym rozwiązaniem dla singli, gdyż można wtedy dostosować bardzo dokładnie ich twardość. Wartym uwagi przykładem jest Hilding Salsa – dobry materac 90×200.
  • Materace sprężynowe – są bardzo wytrzymałymi posłaniami, które najczęściej tworzone są w technologii kieszonkowej. Sprawia to, że każda ze sprężynek działa niezależnie. Pozwala to na dostosowanie się materaca z osobna do każdego użytkownika, stąd są one tak bardzo polecane dla par.
  • Materace lateksowe – będą one świetnym rozwiązaniem szczególnie dla alergików, gdyż materiał ten pomaga w walce z przeróżnymi alergenami. Tutaj poleca się szczególnie model Hilding Melody.

Co jeszcze warto wiedzieć o materacach? Przede wszystkim to, że nawet jeśli odpowiednio dobierzemy parametry materaca, nie oznacza to jeszcze, że będzie on dla nas dobry. Wybrany produkt być wysokiej jakości, co zapewni tylko doświadczona marka, taka jak np. Hilding, której doświadczenie i profesjonalizm zostały potwierdzona wieloma certyfikatami.

Podobne posty

  • Kosmetyki naturalne – dlaczego warto?Kosmetyki naturalne – dlaczego warto? Kosmetyków do wyboru na rynku mamy ilości, o których nie śniło się wcześniejszym pokoleniom. Znajdziemy kosmetyk praktycznie na każdy problem, który nas dotyka oraz wiele innowacyjnych […]
  • Rodzaje kaw – Ciekawostki czarnego naparuRodzaje kaw – Ciekawostki czarnego naparu Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów świata. Była parzona od wieków, a jej najgorętszy okres popularności rozpoczął się po XV wieku. Dziś jest dla nas codziennością, dodatkiem do […]
  • Kołdry syntetyczne – 3 najlepsze modele polecane w Olsztynie?Kołdry syntetyczne – 3 najlepsze modele polecane w Olsztynie? Szukając informacji o kołdrach możesz dowiedzieć się, że najlepszym wyborem są modele jak najbardziej naturalne. Obszycie – najlepiej bawełniane a wypełnienie puchowe lub wełniane. […]
  • Kolczyki nausznice. Przewodnik po nietypowej biżuteriiKolczyki nausznice. Przewodnik po nietypowej biżuterii Kolczyki nausznice dużą popularnością cieszyły się w latach 80. i 90. XX wieku, a teraz przeżywają swój wielki powrót. Nausznice występują w wielu rozmiarach, formach i wzorach. Obok […]
  • Czy klocki Lego są niezniszczalne?Czy klocki Lego są niezniszczalne? O klockach Lego słyszeli nie tylko najmłodsi, ale także ich rodzice, a nawet dziadkowie. Historia Lego sięga bowiem 1932 roku, gdy duńskie przedsiębiorstwo założone przez Ole Kirka […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]