Jak dbać o relację?

Związek jest inwestycją, która przynosi satysfakcjonujące wyniki, jeśli stale o nią dbamy. Najlepsze związki to te, w których oboje partnerów stale pracuje nad podtrzymaniem namiętności, bliskości i zainteresowania sobą nawzajem.

Intymność znaczy bliskość

Intymność w związku to podstawowe spoiwo, dzięki któremu nawet po upływie wielu lat, wciąż możliwe jest odnalezienie wspólnych tematów, cierpliwości i wyrozumiałości dla siebie. Intymność pozwala przezwyciężyć okresy trudniejsze, które zdarzają się w każdej relacji i są naturalnym etapem rozwoju związku.

Bliskość buduje się przez stałe działania, a nie doraźne. Warto mieć to w głowie na co dzień i starać się, aby partner miał poczucie, że jesteśmy dla niego oparciem w każdej chwili.

Seks jako papierek lakmusowy związku

Mówi się, że to, jaki dana para ma seks, obrazuje ich relację. Nie chodzi tutaj o częstotliwość, ale jakość samych zbliżeń – z czasem, gdy pierwsze porywy namiętności przemijają, łatwo popaść w rutynę. Aby tak się nie stało, warto wprowadzać do życia intymnego urozmaicenia – zmieniać miejsca zbliżeń, szukać nowych pozycji i sposobów na sprawianie sobie przyjemności. Pomocne w tym okazują się gadżety erotyczne z renomowanych sklepów, takich jak Area69. Seksuologowie i trenerzy intymności zalecają wypróbowanie kilku zabawek erotycznych, ponieważ wnosi to powiew świeżości do sypialni i pozwala odkryć na nowo swoje ciała. Tego typu zabawy intymne zbliżają na nowo partnerów, podsycają ogień w związku i wnoszą relację na zupełnie nowy poziom.

Bezpieczeństwo i spontaniczność

Dbając o relację należy pamiętać o tym, że ważne jest zachowanie równowagi między stabilnością a spontanicznością. Nadmiar stabilności sprawia, że wpadamy w rutynę, z kolei nadmierna spontaniczność zaburza codzienne funkcjonowanie i podkopuje poczucie bezpieczeństwa. Dlatego rozmawiając z partnerem starajmy się dokładnie adresować jego potrzeby w obu aspektach – spontaniczny wyjazd raz na czas, wypad do kina, na wspólną kolację czy „szybki numerek” w niespodziewanym miejscu zawsze dodaje odrobiny pieprzu do relacji. Nie zapominajmy jednak o wanilii, jaką w związku jest dbałość, uważność na siebie nawzajem i tworzenie bezpiecznej przystani codzienności, która jest trwałym fundamentem na przyszłość.

Informacja prawna