Ile kosztuje aspirator elektryczny dla dzieci i kiedy warto go kupić?

Każdy rodzic wie, że przeziębienie malucha jest uciążliwe dla całej rodziny. Niemowlak lub kilkulatek może mieć problem z tym, aby skutecznie oczyścić drogi oddechowe. Wydzielina zalegająca w nosie sprawia, że dziecko jest zmęczone, a zarazem rozdrażnione. W dzisiejszych czasach można ułatwić sobie życie – nowoczesne aspiratory elektryczne wyróżniają się nieprzeciętną skutecznością. Urządzenia wysokiej klasy są projektowane w zgodzie z restrykcyjnymi zasadami ergonomii, więc nie stanowią zagrożenia dla użytkownika. Zastanawiasz się, czy jest to bezpieczne rozwiązanie? Nie masz pojęcia, jaki budżet trzeba posiadać? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej!

Jak działa aspirator elektryczny?

Nie każdy wie, czym jest aspirator elektryczny i jak działa. Większość osób spotkała się jednak w przeszłości z tradycyjną gruszką do nosa, która nie była zbyt przyjemna w stosowaniu. Za jej pomocą możliwe było usunięcie nadmiaru śluzu, który znajdował się w nosie maleństwa. Gruszki są tanie, jednak zwykle jednorazowe. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jej zdezynfekowanie jest bardzo trudne. Kolejnym minusem jest potencjalny dwukierunkowy przepływ powietrza. W praktyce oznacza to, że odciągnięta wydzielina ponownie trafi do jamy nosowej, co nie jest pożądanym zjawiskiem.

Sporo młodych rodziców decyduje się na aspirator podłączony do odkurzacza. Już na pierwszy rzut oka jest to metoda dość drastyczna. Bardzo łatwo jest przestraszyć dziecko, a tym samym zniechęcić go do higieny nosa. Odkurzacz może pracować głośno, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że szkrab wystraszy się hałasów. Należy również podkreślić, że takie akcesoria są niezwykle trudne w doczyszczeniu. Zwykle nie można pozbyć się bakterii w stu procentach, więc ponowne użycie to kwestia dyskusyjna. Minusem jest także podatność na uszkodzenia mechaniczne. Faktem jest jednak to, że odciągacz do nosa podpięty do odkurzacze bez trudu usunie zalegającą wydzielinę.

Ci, którzy poszukują opcji „pomiędzy”, powinni zainteresować się aspiratorem elektryczny. Podstawowym plusem jest to, że zawartość dziecięcego noska nie jest odciągana siłą płuc rodzica, ani odkurzaczem. Takie akcesorium jest poręczne i dyskretne, więc można używać go w niemal każdym miejscu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po niego w miejscu użyteczności publicznej. Szybkie działanie sprawia, że maluch nie ma czasu na to, aby zdenerwować się zabiegiem. Nie trzeba także obawiać się, że urządzenie wywoła lęk, który może skutkować wybuchem prawdziwej histerii.

Kiedy warto kupić aspirator elektryczny?

Klasyczne odsysacze do nosa mogą okazać się nieskuteczne. Wiele z nich przynosi więcej szkód, niż pożytku. Właśnie dlatego aspirator elektryczny wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Może okazać się niezastąpiony podczas przeziębienia lub grypy. Należy pamiętać, że nadużywanie kropli do nosa u kilkuletnich szkrabów nie jest rozsądnym posunięciem. Pediatrzy zalecają mechaniczne oczyszczanie noska, a prawidłowo stosowany aspirator nie wyrządzi maleństwu żadnej krzywdy. Zastanawiasz się, czy warto? Sprawdź zestawienie argumentów „za”!

– Wygoda użytkowania – aspirator elektryczny zapewnia najwyższy poziom komfortu stosowania. Rodzic nie musi usuwać wydzieliny z nosa swojej pociechy za pomocą własnych płuc. Nie trzeba także korzystać z odkurzacza, którego siła ssąca może okazać się zbyt wysoka. Modele elektryczne są niewielkie, poręczne i niekłopotliwe w użytkowaniu. Sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i w podróży. Urządzenie można bez trudu zapakować do torebki.
– Ergonomiczna konstrukcja – stawiając na aspirator elektryczny znanej i cenionej marki można mieć pewność, że został on w stu procentach przystosowany do rzeczywistych potrzeb maluszków. Ponadto, certyfikowane urządzenia muszą spełniać szereg restrykcyjnych norm oraz standardów. Zmniejsza to ryzyko np. zbyt głębokiego włożenia końcówek do nosa, co mogłoby spowodować uszkodzenie śluzówki.
– Skuteczne odsysanie wydzieliny – jest to plusem dla osób, które martwią się o bezpieczeństwo swojego malucha. Aspiratory do odkurzacza często są zbyt mocne – owszem, szybko usuwają wydzieliną z nosa, ale dla dziecka taki zabieg może być traumatycznym przeżyciem. Zupełnie inaczej jest w przypadku modeli elektrycznych, gdyż siła ssąca znajduje się na optymalnym poziomie. Takie urządzenia są o wiele skuteczniejsze od tradycyjnych gruszek. Relatywnie niedawno pojawiły się na rynku aspiratory podłączane do prądu, które swoją efektywnością dorównują odpowiednikom pracującym z odkurzaczem.
– Łatwe czyszczenie – aspiratory elektryczne są przystosowane do wielokrotnego użytku. Utrzymanie higieny nie wymaga wysiłku. Domycie wszystkich elementów urządzenia jest wyjątkowo łatwe. Nie ma tutaj zakamarków, których oczyszczenie bywa praktycznie niemożliwe. Zmniejsza to ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków oraz bakterii.
– Cicha praca – elektryczny odsysacz do nosa pracuje bardzo cicho, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci wrażliwych na dźwięki o wysokim natężeniu. Pod tym względem akcesorium znacząco przewyższa aspirator do odkurzacza.
– Dodatkowe funkcje – sporym atutem jest to, że aspiratory elektryczne są kolorowe i niezwykle efektowne. Wiele z nich posiada wielokolorowe światełka. Nie brakuje modeli grających. Mogłoby się wydawać, że są to zupełnie zbędne funkcje, jednak niemowlak z pewnością się nimi zainteresuje.

Ile kosztuje aspirator elektryczny?

Cena aspiratora elektrycznego dla dziecka zależy od wielu czynników. Jedno jest pewne – nie należy oszczędzać na jakości urządzenia, gdyż jest to inwestycja nawet na kilka lat. Najtańsze modele kosztują około 80-100 zł. Aspiratory podłączane do prądu, które cechują się maksymalną efektywnością działania, kosztują średnio 450-550 zł.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna