Historia sprawia ci problem? Jest na to sposób!

W trakcie całej swojej edukacji trafiamy na wiele różnych przedmiotów, które nie zawsze pasują do naszych zainteresowań, a także predyspozycji. Właśnie przez to sprawiają wiele problemów, a nauka do sprawdzianów i prac klasowych staje się istną katorgą. Jednym z właśnie takich przedmiotów, który jest niezwykle złożony i sprawia wielu uczniom niemały problem, jest historia. W końcu materiał obejmuje liczne postaci ze szczegółowym omówieniem dokonań, daty istotnych wydarzeń, a także fakty dotyczące bitew, zmian zachodzących w społeczeństwie czy też powstawania kolejnych państw. Jeśli zatem wszystko to spędza ci sen z powiek, a historię wymieniłbyś pośród najbardziej nielubianych przedmiotów, czas sięgnąć po inne sposoby nauki. Dlaczego zatem dlaucznia.pl, fiszki, a także systematyczna nauka są rzeczywiście skuteczne?

Dlaucznia.pl alternatywą dla podręcznika

Siedzenie nad podręcznikiem jest niejednokrotnie niesamowicie nużące i niejednego ucznia doprowadziło do zaśnięcia dosłownie z głową w książce. Warto zatem sięgnąć po nieco bardziej atrakcyjne opracowanie tematów z historii, które będą sprzyjały zapamiętywaniu wielu informacji. Właśnie takim rozwiązaniem jest platforma dlaucznia.pl, na które znajdują się liczne materiały z wielu przedmiotów. Bardzo ważne jest to, że jest ona kompatybilna z podręcznikami wydawnictwa Nowa Era, a tym samym wszystkie znajdujące się na niej wiadomości są sprawdzone i wiarygodne. Każdy uczeń może skorzystać z kilku sposobów, w jakie opracowywany jest każdy temat z historii. Jest to krótki i szczegółowy opis, a także infografiki oraz materiały audiowizualne. Można zatem wybrać te, które najlepiej pomagają w nauce i sprawiają, że jest ona nie tylko efektywniejsza, ale także chociaż trochę przyjemniejsza.

Fiszki nie tylko na słówka

Z fiszek w trakcie swojej edukacji korzystał zapewne każdy uczeń. Jest to jedna z najpopularniejszych, a także najskuteczniejszych metod na naukę słówek oraz wyrażeń w języku obcym. Dlaczego zatem nie skorzystać z nich również w przypadku nauki historii? Wbrew pozorom, dają one doskonałą możliwość na to, żeby powtarzać sobie najważniejsze informacje do sprawdzianów czy prac klasowych. Można z ich pomocą powtarzać przede wszystkim daty, zapisując je na jednej stronie karteczki, a na drugiej umieszczać wydarzenia. Analogicznie można robić również z pojęciami, postaciami i ich dokonaniami czy nawet stronami kolejnych wojen bądź bitew. Dobrym pomysłem jest również zamienienie klasycznych fiszek na ich elektroniczną wersję, którą można znaleźć między innymi na stronie dlaucznia.pl.

Systematyczna nauka

Nie jest żadnym zaskoczeniem stwierdzenie, że to systematyczna nauka przynosi najlepsze możliwe efekty. Niestety wielu uczniów wciąż zostawia przerobienie całego materiału do pracy klasowej niemalże na ostatnią chwilę. Nie ma co się oszukiwać – nie przynosi to zadowalających efektów, za to skutkuje niemałym stresem. Jest tak w szczególności w przypadku historii, ponieważ materiału jest nie tylko dużo, ale jest także bardzo szczegółowy. Dobrze jest zatem po każdej lekcji utrwalić sobie poruszone zagadnienia poprzez przeczytanie opisu oraz zrobienie quizu na dlaucznia.pl. Oprócz tego można zrobić również mapę myśli. Dzięki temu podczas powtórek do sprawdzianu wystarczy jedynie odświeżyć sobie w pamięci całą posiadaną już wiedzę. Kto wie, może okaże się, że historia jest znacznie ciekawsza, niż dotąd ci się wydawało, tylko nigdy nie miałeś czasu rzeczywiście się w nią zagłębić.

Informacja prawna