Gdzie znaleźć najlepszy parking w Splicie

Wybierając się na wakacje do Splitu samochodem lub z zamiarem wypożyczenia go na miejscu, możemy zasadnie obawiać się o brak wolnych miejsc parkingowych. Nasze obawy nie są bezpodstawne, ponieważ w wysokim sezonie tzn. lipcu i sierpniu do tego wspaniałego miasta przybywają tysiące turystów, a liczba pojazdów znacznie się zwiększa. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tam żadnego miejsca parkingowego. Miasto jest na to bardzo dobrze przygotowane i z roku na rok tworzy coraz więcej tego typu przestrzeni.

W dzisiejszym artykule pokażemy Ci gdzie szukać najlepszych miejsc parkingowych, abyś nie musiał błądzić godzinami po mieście.

Opcje parkingowe w Splicie

Standardowo w Splicie mamy kilka możliwości parkingowych:

  • Parking na prywatnej posesji – najrozsądniejszą opcją jest nocleg w Splicie blisko centrum miasta, który ma dostęp do prywatnego parkingu, dzięki temu zawsze będziemy mieli pewny postój, a do wszystkich najlepszych atrakcji będziemy mogli dojść spacerem. Niestety nie zawsze mamy możliwość na znalezienie tego typu miejsca zakwaterowania.
  • Płatne parkingi w mieście – są wygodnym rozwiązaniem, ponieważ znajdują się w pobliżu centrum, plaż i atrakcji. Ich ceny wahają się zazwyczaj między 50 a 150 kun za dobę. Dodatkowo niektóre z nich są strzeżone, więc nie musimy obawiać się o nasz pojazd.
  • Parkowanie przy ulicy – Split podzielony jest na strefy, które różnią się od siebie opłatami. Opłatę za parking przy ulicy reguluje się w parkomacie. Najlepsze w tym rozwiązaniu jest to, że w nocy i w weekendy parkingi te są darmowe, więc możemy sporo zaoszczędzić.

Jak szukać parkingów?

Najpopularniejszą metodą poszukiwania parkingu jest po prostu szukanie na własną rękę. Jeżdżąc autem po okolicy, możemy szukać dużych parkingów lub poszczególnych miejsc ukrytych w mieście. Szansa na znalezienie naprawdę atrakcyjnego miejsca parkingowego jest wtedy duża, ponieważ sytuacja na drodze jest dynamiczna, a samochody często zmieniają swoje miejsca. Niestety ta metoda jest czasochłonna i zmusza nas do jeżdżenia po mieście, często stania w korkach lub zawracania.

Wygodniej będzie więc skorzystać z internetowej wyszukiwarki i mapy online. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “parking Split” i od razu wyświetli nam się kilkanaście parkingów. Dodatkowo będziemy mieli podane ich dokładne lokalizacje oraz oznaczenie na mapie. Czasem wyświetlony jest również numer telefonu, dzięki czemu możemy zadzwonić bezpośrednio do obsługi parkingu i dowiedzieć się, czy są jeszcze wolne miejsca.

Ostatnią, mało znaną metodą są specjalne aplikacje pomagające znaleźć najlepsze miejsca parkingowe w miastach. W aplikacjach tych znajdziemy bardzo dużo informacji na temat konkretnego parkingów, ich ceny i doświadczeń z nimi związanymi. Co więcej, parkingi i opinie dodawane są tam przez ich faktycznych użytkowników, więc zawsze możemy liczyć na prawdziwe komentarze i wiele zdjęć. Plusem jest to, że znajdziemy tam o wiele więcej parkingów niż w wyszukiwarce internetowej. Często są tam oznaczone mało znane miejsca parkingowe, dzięki czemu nie są tak tłoczne i łatwiej znaleźć tam wolne miejsce.

Podsumowanie

Mimo że Split jest dużym miastem, które w letnich miesiącach jest bardzo zatłoczone, to znalezienie tam dobrego miejsca parkingowe jest możliwe. Wystarczy skorzystać z odpowiednich metod i mieć odrobinę szczęścia.

Informacja prawna