Farbowanie osłabionych włosów – jak zrobić to dobrze?

Farbowanie osłabionych włosów

Chcesz zmienić lub odświeżyć kolor swojej fryzury, jednak kondycja Twoich włosów pozostawia wiele do życzenia? Nieostrożność przy wyborze produktów do koloryzacji czy brak odpowiedniego odżywienia włosów przed i po zabiegu może doprowadzić do ich dodatkowego osłabienia. Jak temu zapobiec? Wielu powie, że rezygnując z koloryzacji. Są jednak pewne sposoby, żeby przeprowadzić ją delikatnie i bezpiecznie dla włosów.

Poszukaj alternatyw dla trwałych farb do włosów

Przede wszystkim odłóż na bok trwałe farby do włosów, które agresywnie wnikają w ich strukturę, silnie je osłabiają i wysuszają. W sklepach i drogeriach znajdziesz ogromny wybór alternatyw dla takich produktów w postaci kosmetyków do koloryzacji włosów, które działają znacznie delikatniej.

Zamiast trwałych farb do włosów sięgaj po produkty zmywalne. Wiele z nich jest w stanie nanieść widoczne i żywe kolory nawet na naturalnie ciemne odcienie włosów. Produkty tego typu nie wnikają jednak w ich strukturę, a jedynie otulają włosy kolorem z zewnątrz, tworząc na nich swego rodzaju powłokę. Do wyboru masz nie tylko klasyczne farby zmywalne, ale i tonery czy pianki koloryzujące.

Unikaj rozjaśniania włosów

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju produktów do koloryzacji włosów używasz, jeśli są one osłabione czy przesuszone, unikaj wcześniejszego rozjaśniania. Farbowanie włosów bez rozjaśniania, nawet z użyciem klasycznej trwałej farby, jest znacznie delikatniejszym zabiegiem dla fryzury. Chemiczne rozjaśniacze mogą działać szkodliwie nawet dla zdrowych włosów, a co dopiero takich, które już przed zabiegiem wymagają solidnej regeneracji.

Pamiętaj – nie zawsze musisz sięgać po rozjaśniacz, żeby uzyskać wymarzony kolor. Jeśli chcesz pozbyć się niechcianych refleksów w blondzie, wykorzystaj toner.

Zregeneruj włosy jeszcze przed farbowaniem

Zamierzasz farbować włosy, które nie są w najlepszej kondycji? Przygotuj je do tego zabiegu poprzez solidną i regularną pielęgnację. Zaplanuj przynajmniej kilka dni, a najlepiej kilka tygodni przed koloryzacją wprowadzenie nowej rutyny pielęgnacyjnej.

Zanim podejdziesz do farbowania włosów, postaraj się je solidnie nawilżyć i odżywić. Korzystaj z odżywek nawilżających, regeneracyjnych masek czy olejków, które wciera się głównie w końcówki włosów. Możesz wybrać się również na zabieg regeneracyjny do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdzie Twoje włosy zostaną pokryte na przykład keratyną, działającą odbudowująco, wygładzająco i ochronnie.

Pamiętaj o odżywianiu włosów po koloryzacji

Pamiętaj, że odżywianie włosów przed koloryzacją to nie wszystko! Kiedy już poddasz je temu zabiegowi, zapewnij im odpowiednie nawilżenie i odżywienie przez regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Sięgaj nie tylko po te o działaniu nawilżającym, ale także po produkty przeznaczone dla włosów farbowanych. Zawierają one dodatkowe składniki, które mogą chronić, a nawet lekko odświeżać kolor Twojej fryzury.

Pierwszą dawkę odżywki nałóż na włosy tuż po zabiegu farbowania. Chemiczne składniki zawarte w farbach często sprawiają, że stają się one poplątane i szorstkie, a nałożenie odpowiedniej odżywki pomoże Ci je wygładzić. Nie pomijaj stosowania tego rodzaju kosmetyków przy żadnym myciu włosów. Szampon wypłukuje z nich naturalną barierę ochronną, która zapobiega szybkiej utracie nawilżenia. Produkty nawilżające zaleca się więc stosować przy okazji każdej kąpieli, żeby wzmocnić i odżywić włosy po ich umyciu.

Artykuł sponsorowany.

Informacja prawna