Czy znasz te sposoby parzenia kawy?

Tradycyjną „parzuchę” zna każdy. A jakie inne metody parzenia kawy znasz? Przyjrzymy się dzisiaj tym, które w ostatnich latach są najbardziej popularne. Przypomnimy też metody klasyczne, które nie wychodzą z mody. Warto wiedzieć, co w trawie piszczy!

Ekspres do kawy

Ekspres do kawy to ogromna wygoda! W zależności od tego, jaki ekspres wybierzesz, osiągniesz inny efekt. I to jest piękne, bo każdy znajdzie swój ulubiony sposób parzenia kawy:

  • Ekspres ciśnieniowy
  • Ekspres przelewowy
  • Ekspres kapsułkowy

Ekspres ciśnieniowy pozwala przygotować aromatyczne i gęste espresso, które zawsze postawi na nogi. Poza tym oczywiście przygotujesz inne rodzaje kawy, także zabielane z pianką.

Metoda przelewowa to inspirowany amerykańskim stylem sposób parzenia. Powstaje dzięki niemu słabszy napar, który również ma wielu zwolenników.

Z kolei bardzo modne od kilku lat ekspresy kapsułkowe dają masę smakowych propozycji. Kapsułki znajdziesz w wielu wersjach smakowych i nigdy nie będziesz się nudzić nad filiżanką kawy.

Tradycyjna kawiarka

Kawiarka, czyli alternatywa dla ekspresu. Włoska tradycyjna metoda, dzięki której także otrzymasz intensywne espresso. Smak zależy od rodzaju użytych ziaren, dzięki czemu napój może być bardziej kwaskowaty lub może mieć więcej goryczy.

Nowoczesne metody parzenia: chemex

Niewątpliwym “odkryciem” ostatnich lat jest chemex. Warto jednak wiedzieć, że jego historia sięga kilkudziesięciu lat wstecz.

Chemex pomaga wydobyć z kawy jak najwięcej obecnych w niej smaków. Powstały napój jest klarowny, ma czysty smak o kwaskowych nutach.

Coffee pressy

Tradycyjne French pressy znamy od lat i cenimy ich wygodę. W ostatnim czasie w wielu domach pojawił się również Aeropress, który też wydobywa fantastyczne smaki z naparu.

Do przygotowania kawy tym sposobem potrzebne są:

  • dobra świeżo zmielona kawa,
  • gorąca woda,
  • specjalne filtry.

Istnieją różne sposoby parzenia kawy w coffee pressach. Sprawdź je i wybierz swoją preferowaną metodę.

Parzenie kawy po turecku

Inny sposób parzenia kawy to kawa po turecku. Należy do bardziej skomplikowanych metod, ale zdecydowanie warto ją wypróbować.

W efekcie powstaje gęsty, aromatyczny i pełen smaku napój.

Podsumowanie: czy znasz te sposoby parzenia kawy?

Czy znasz wszystkie powyższe sposoby parzenia kawy? Jeśli nie, koniecznie nadrób zaległości. Będzie to świetne doświadczenie i zabawa. Co więcej, pozwoli Ci to cieszyć się smakiem różnych odmian napoju!

Niezależnie, jaki sposób wybierzesz, pyszną kawę zamówisz pod adresem Sklepy Cynamonowe, gdzie znajdziesz mielone oraz ziarniste typy kawy.

Informacja prawna