Czy warto nosić brodę?

Drodzy gentlemani! Czy mamy wśród was prawdziwych wielbicieli noszenia brody? A może… wciąż zastanawiacie się, czy aby na pewno warto mieć gęsty, nieco dłuższy zarost? To bez znaczenia! Z myślą o was postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, który pozwoli wam podjąć słuszną decyzję… Czy warto nosić brodę i jakie płyną korzyści z posiadania męskiego zarostu? Sprawdzamy!

Moda uwielbia nas zaskakiwać – to fakt! Jeżeli zastanawiacie się, czy noszenie zarostu jest modne, wspólnie odpowiadamy – tak! Moda na brodę po prostu nie przemija i prawdopodobnie… nigdy nie przeminie. Jak mogliście zauważyć, na przełomie ostatnich lat zmieniały się dominujące wśród mężczyzn trendy. Od króciutkiego zarostu niemal na zapałkę, przez idealnie ułożony, aż do looku drwala… Z pewnością i wy również nieco kombinowaliście ze swoim wyglądem, próbując nowych technik układania zarostu. Nie przedłużając… Przedstawiamy wam 5 głównych powodów, dla których warto nosić brodę. Oto one!

Masz, z czego wybierać

Jeszcze zanim przejdziemy do konkretów, chcielibyśmy zwrócić wam uwagę na multum możliwości, jakie na was czekają! Typów męskiej brody jest całe mnóstwo, a to, co wybierzesz, zależy wyłącznie od ciebie. Styl stylowi nierówny – jak to mówią… Bez względu na to czy masz ochotę na odrobinę ekstrawagancji w stylu Hollywood, czy na klasyczną brodę typu soul patch, wybór ten należy do ciebie.

Gdzie możesz zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki i akcesoria do golenia? Zajrzyj koniecznie tutaj – https://uzbira.pl/kategoria/wlosy. Internetowy sklep uZbira to odpowiedź na twoje najśmielsze potrzeby i oczekiwania!

Nie wiesz, jak osiągnąć prawdziwy męski look? Koniecznie zapuść brodę! Kilkudniowy zarost ma w sobie to „coś”. Delikatnie przycięty podkreśli twój wizerunek i osobowość, będąc jednocześnie odzwierciedleniem twojego stylu bycia. Zarost jest nie tylko modny, lecz także niezwykle męski… Nie da się ukryć, iż brodacze wyglądają bardzo dojrzale. Stąd też niedaleka droga… do budowania pewności siebie!

Szkodliwe działanie promieni UV

Panowie… Czy używacie na co dzień kremu z filtrem SPF? Jesteśmy niemal pewni, że nie. To duży błąd! Odpowiednie podejście do codziennej pielęgnacji jest kluczem do zdrowego wyglądu. Wystawianie skóry na działanie promieni UV nie jest niczym dobrym, a zwykły krem do twarzy o działaniu nawilżającym nie wystarczy… Jeśli zatem kremy z filtrem nie są wam znane, noszenie brody ochroni cię przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego UV. Gęsta broda częściowo zahamuje dostawanie się promieni do twarzy, minimalizując przy tym ryzyko wystąpienia oparzeń czy nowotworów skóry. Tym sposobem zatrzymasz też postępujący proces starzenia się skóry.

Brak podrażnień

Nieodpowiedni dobór kosmetyków i akcesoriów do golenia może skutkować wystąpieniem podrażnień. Im częściej się golisz, tym bardziej narażona na podrażnienia jest twoja cera. Broda stanowi również naturalną barierę ochronną dla twojej skóry przed różnego rodzaju bakteriami i zanieczyszczeniami, które są częstą przyczyną zmian trądzikowych.

Oszczędność czasu

A może… by tak pospać trochę dłużej i zaoszczędzić trochę czasu? Bez wątpienia codzienne golenie twarzy jest naprawdę czasochłonne. Decydując się na zapuszczenie zarostu, zyskasz sporo wolnego czasu, który będziesz mógł spożytkować w nieco inny sposób.

Samodzielnie czy u barbera?

Marzy ci się zarost niczym z okładki magazynu dla mężczyzn? Wówczas wizyta w profesjonalnym barber shopie może okazać się koniecznością zwłaszcza na początku twojej przygody z pielęgnacją zarostu. Stylista wyczaruje z twojej brody cuda, a ty będziesz mógł pochwalić się nietuzinkowym wyglądem. Jeśli natomiast zabawa z brzytwą nie jest ci straszna, baw się zarostem i eksperymentuj. Istotne, abyś to ty czuł się dobrze ze swoim wyglądem!

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna