Czy klocki Lego są niezniszczalne?

O klockach Lego słyszeli nie tylko najmłodsi, ale także ich rodzice, a nawet dziadkowie. Historia Lego sięga bowiem 1932 roku, gdy duńskie przedsiębiorstwo założone przez Ole Kirka Christiansena, rozpoczęło produkcję drewnianych zabawek. Przez lata klocki ewoluowały zarówno pod względem technologii, jak i materiałów, stając się kultowym produktem, jakiego pożąda każde dziecko na świecie. Warto także dodać, że dzisiejsze klocki oferowane są także w wersjach przeznaczonych dla osób dorosłych, z uwagi choćby na zaawansowanie technologiczne. Wydając jednak kilkaset złotych na zabawkę, warto wiedzieć, czy jest ona odporna niemal na wszystko.

Klocki w wielu wersjach

Zacznijmy od tego, że klocki Lego są dostępne w różnych wersjach. Mogą się nimi bawić już najmłodsi, którzy korzystają z modeli Duplo. To duże elementy, które nie mogą być przez dziecko na przykład połknięte. Ich wykorzystanie podczas zabawy rozwija u malucha wyobraźnię przestrzenną, pozytywnie wpływając na kształtowanie odruchów chwytania, przenoszenia czy naciskania.

Dla nieco starszych oraz dla młodzieży duński producent przygotował szereg serii, inspirowanych różnymi znanymi postaciami oraz filmami. Trudno przejść obojętnie obok klocków odnoszących się na przykład do Gwiezdnych Wojen. Modele te mają ogromne znaczenie kolekcjonerskie. Warto jednak pamiętać, że klocki nawiązujące do tematyki baśniowej czy filmowej, produkowane są na licencji, dlatego też kosztują odpowiednio więcej. Jeśli jednak marzysz o konkretnym modelu Lego, a na przeszkodzie do jego zakupu stoją przejściowe problemy finansowe, z pomocą przyjdą kredyty pozabankowe.

Trwałość klocków Lego

Przechodząc do sedna, czyli niezniszczalności klocków, warto podkreślić, że cecha ta jest ich ogromnym atutem. Oczywiście nie są to produkty, które poddane działaniu ogromnej siły nie pękną, jednak przy normalnym, codziennym użytkowaniu wykazują ponadprzeciętną odporność. Nie niszczą się, a nadepnięcie na klocek nie spowoduje jego złamania. Odczujemy jedynie przeszywający ból stopy, o czym zapewne przekonało się wielu z was.

Z kwestią niezniszczalności klocków wiąże się na pewno materiał, z jakiego są wykonane oraz sama technologia produkcji. Niektóre komplety przechodzą z pokolenia na pokolenie, ciesząc kolejne dzieci, pojawiające się w rodzinie. Warto podkreślić, że dziś ogromną wartość mają tak zwane klocki retro, czyli produkowane na przykład w latach osiemdziesiątych. Są cenionym towarem na rynku kolekcjonerskim. Jeśli więc chcecie powiększyć swój zbiór Lego, korzystając z możliwości, jakie dają kredyty pozabankowe, bez trudu kupicie unikatowe modele.

Klocki dla dorosłych

Wspomnieliśmy, że część współczesnej oferty Lego to klocki dla dorosłych. Producent zadbał o nowoczesność, przygotowując modele zaawansowane technologicznie. Nie wystarczy ich ułożenie zgodnie z instrukcją. Wymagają także uruchomienia silniczków czy podłączenia zasilania. Modele statków, samochodów czy samolotów świetnie sprawdzą się w roli pasjonującego prezentu, w którego zakupie pomogą kredyty pozabankowe.

Warto także dodać, że popularność Lego dla dorosłych przerodziła się w zawody polegające na konstruowaniu budowli z klocków czy wystawy, pokazujące niesamowite obiekty stworzone właśnie z Lego. Duńska zabawka doczekała się także licznych klubów zrzeszających miłośników klocków, którzy integrują się na całym świecie.

Informacja prawna