Ćwiczenia dla kobiet na odchudzanie – jakie się sprawdzą?

Świadomość odnośnie zdrowego trybu życia wciąż rośnie. W związku z tym wiele z nas wie, jak ważna jest aktywność fizyczna dla osiągnięcia wymarzonych efektów. W tym artykule omówimy skuteczne ćwiczenia dla kobiet, które mogą pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. W tym artykule omówimy popularne, ale skuteczne ćwiczenia, które pomogą rozprawić się ze zbędnymi kilogramami.

Klasyka — bieganie

Niektórzy uwielbiają biegać, a inni wręcz nienawidzą. Mimo to faktem jest, że pozostaje ono niezwykle skutecznym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Dodatkowo nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu i dużych inwestycji. Duża część osób woli, jednak bieganie na bieżni, co wiąże się z wykupieniem karnetu na siłownię lub zakupem bieżni. Jeśli chcemy biegać na świeżym powietrzu, w zupełności wystarczą chęci i dobre buty!

Bieganie rewelacyjnie angażuje całe ciało, nie tylko dolne partie. Uprawiając sprint, możemy liczyć na jeszcze lepsze i szybsze efekty. Przykładowy trening może wyglądać tak:

Zaczynamy od pięciominutowego truchtu, a po upływie 5 minut przeplatamy 10 sekundowe, krótkie sprinty z biegiem o średniej intensywności. Regulujemy wówczas oddech przed kolejnym sprintem. Powtarzamy to ciągle przez 15 minut, po upływie tego czasu zakańczamy pięciominutowym, relaksującym joggingiem. Należy pamiętać o odpowiednim uzupełnieniu płynów w ciągu dnia ze względu na fakt, że sprint jest bardzo wyczerpujący. Najlepsze miejsca na tę aktywność to boiska i mało uczęszczane parki. Jeśli chcesz skutecznie schudnąć i dodatkowo utrzymać swoją wymarzoną wagę, zajrzyj do artykułu: https://www.fit2fit.pl/jak-schudnac/. Poruszane są w nim kwestie dotyczące nie tylko spotu, ale także odpowiednio zbilansowanej diety.

Coraz częściej doceniana skakanka

Skakanka kojarzyła się kiedyś z aktywnością dla dzieci. Tymczasem, okazuje się, że zaoferuje duże możliwości treningowe, a także przynosi bardzo zadowalające efekty.  Taki trening może pomóc spalić wiele kcal. Skakanka też świetnie wspomaga pracę serca i angażuje wiele grup mięśniowych. Przykładowy trening ze skakanką może wyglądać tak:

Zaczynamy od minuty skakania w wybranym przez siebie tempie. Angażujemy przy tym obie stopy na raz, a następnie na zmianę. Po tym odkładamy na chwilę skakankę i wykonujemy pół minuty górskich wspięć. Przechodzimy do 30 sekund w pozycji deski. Powtarzamy cały cykl kilka razy, zgodnie z naszymi możliwościami.

Trening siłowy

Wiele kobiet nie docenia mocy treningu siłowego. Tymczasem może on doskonale wspomóc proces odchudzania. Możemy zadbać o odpowiednie umięśnienie i skutecznie spalić nadmiar kalorii.  Ćwiczenia siłowe poprawiają metabolizm, dzięki czemu organizm szybciej spala kalorie. Treningu siłowy, może zwiększyć też wytrzymałość kości. To pozytywnie przyczynia się do zapobiegania osteoporozie. Trening z ciężarem jest doskonałą formą aktywności fizycznej. Przykładowo można wykonać 10 wiosłowań na każde ramię, a następnie 10 przysiadów. Po opuszczeniu ciężaru, możemy zrobić dodatkowo kilka pompek. Skuteczne będzie przechodzenie płynne między tymi ćwiczeniami.

Gdy już wykonamy wszelkie powtórzenia, wykonujemy całościowo trzy serie. Polecamy zachować ostęp do dwóch minut. Jeśli po paru takich treningach nieco się wprawimy, możemy zwiększać wielkość ciężaru. Nie spieszmy się jednak nadmiernie, ponieważ wymęczenie nie jest celem treningu siłowego. Każdy ruch powinno się wykonywać dokładnie, z dbałością o szczegóły, by naprężyć mięśnie.

Informacja prawna