Co musisz wiedzieć o pościeli satynowej?

Dużą popularnością wśród użytkowników cieszy się pościel satynowa. Satyna to szczególny rodzaj tkaniny, a dokładniej atłasu. Tkanina najczęściej bawełniana, ale może być również jedwabna, co czyni ją szczególnie wyjątkową.

Pościel satynowa

Pościel satynowa jest wyjątkowa, unikalna i szalenie elegancka. Jej wyjątkowy splot sprawia, że świetnie błyszczy i po prostu doskonale się prezentuje. Do tego materiał ten jest bardzo wytrzymały, świetny jakościowo i bardzo przyjemny w dotyku. Właściwości te sprawiają, że pościel z satyny jest produktem rewelacyjnym. Dodatkowo dostępna jest w różnorodnych wariantach kolorystycznych, różnych wzorach, co czyni ją produktem uniwersalnym. W asortymencie sklepów każdy znajdzie coś idealnego dla siebie, dzięki czemu komplety pościeli satynowej doskonale sprawdzą się w młodzieżowej aranżacji wnętrza, ale także jak wystrój sypialni małżeńskiej. Szczególnie w tym drugim przypadku pościel satynowa będzie genialnym rozwiązaniem, które dostarczy odrobinę luksusu i wyjątkowego wyglądu.

Pościel satynowa – jak o nią dbać?

Pościel z satyny wygląda rewelacyjnie i szalenie elegancko. Jednak aby jak najdłużej cieszyć się pościelą i jej właściwościami należy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Satyna najlepiej prezentuje się gdy jest czysta, dlatego należy ją regularnie prać, nie rzadziej niż raz w miesiącu. Jest to ważne także ze względów zdrowotnych. Jednak zanim pościel satynowa wyląduje w pralce, należy pamiętać, aby koniecznie przełożyć ją na lewą stronę. Dlaczego? Powody są dwa. Z jednej strony ten prosty zabieg pozwoli ochronić kolor pościeli przed wyblaknięciem, a po drugie – chroni delikatny splot przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Guziki lub zamek znajdujący się na pościeli powinno się zapiąć.

Aby jak najdłużej cieszyć się doskonałą jakością ulubionej pościeli warto dokładnie poznać zalecenia określone na metce przez producenta. Zazwyczaj tego typu bielizna pościelowa może być prana w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni, ale przed nastawieniem prania lepiej się upewnić. Warto zadbać, by do prania używać specjalnych środków piorących, przygotowanych właśnie z myślą o pościeli satynowej.

Po wypraniu pościel satynową należy dokładnie i równo rozwiesić. Takie postępowanie sprawi, że materiał będzie znacznie łatwiej wyprasować. Odpowiednie rozwieszenie zapobiega powstawaniu nieestetycznych zagnieceń. Również podczas prasowania pościel satynowa powinna być odwrócona na lewą stronę, a temperatura urządzenia dostosowana do wskazówek producenta.

Informacja prawna