Bukiet kwiatów zimą – jaka kolorystyka?

Każdy okres w roku ma swoje kwiaty, które idealnie do niego pasują. Podobnie jest w zimie. Jakie barwy wybierać podczas zamawiania bukietu w kwiaciarni internetowej zimą? Czy nieprzestrzeganie dominujących w tej kwestii reguł to duży błąd? W poniższym artykule odpowiadamy na te pytania.

Co kwiaciarnia internetowa oferuje zimą?

W zimie zdecydowanie dominują bukiety utrzymane w kolorystyce charakterystycznej dla tego okresu. Chodzi tutaj oczywiście o biel. Zima kojarzy nam się ze śniegiem, mimo że w rzeczywistości już od wielu lat pojawia się go niewiele. Niemniej standardowym rozwiązaniem w kwestii bukietu w tym okresie jest wybór bieli. Warto przy tym wskazać, że całkowicie dopuszczalne są również różne odcienie bieli, a nawet kolory jedynie zbliżone do białego. Mowa o szarym, czy też wysoko cenionym, srebrze.

Pamiętaj, aby wybierając bukiety w kolorze białym lub zbliżonym do bieli, nieco je ożywiać. Chodzi o dodatki w kolorze zieleni lub jakieś jaskrawej barwie. Takie przełamanie bieli stanowi bardzo estetyczne rozwiązanie.

Szyszki i gałązki iglaste

Zima to też czas na bukiety z szyszkami i gałązkami roślin iglastych. Generalnie w zimie większość drzew nie ma liści. Tylko drzewa i krzewy iglaste pozostają zielone. Nie bez powodu z okazji świąt bożego narodzenia ubieramy choinkę. Wszystko to sprawia, że drzewa iglaste kojarzą się z zimą, przez co ich fragmenty czy wytwory, takie jak szyszki, doskonale sprawdzą się w bukiecie.

Zadbaj o swój gust i wybierz jakość

Niewątpliwie dobrym pomysłem jest dopasowanie charakterystyki bukietu do pory roku. Pamiętaj jednak, że nie ma takiego obowiązku! Ostatecznie najlepiej dopasować bukiet po prostu do gustu. Zadbaj też o jakość, aby prezentował się dobrze i długo pozostał atrakcyjny. Dobra kwiaciarnia internetowa to gwarancja jakościowego bukietu, który wytrzyma próbę czasu. Polecamy zatem poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie odpowiednie kwiaciarni, mogącej pochwalić się pozytywnymi opiniami klientów.

Zapraszamy: Kwiaciarnia internetowa Poznań – Flori-Studio.

Informacja prawna