Nadmiernie wypadające włosy, uczucie swędzenia skóry głowy, zła kondycja włosów to tylko niektóre z powodów, dla których powinniśmy udać się do trychologa. Taki specjalista zdiagnozuje nasz problem i zaplanuje drogę leczenia. Leczenie może uwzględniać wykonanie zabiegu trychologicznego. Jakie zabiegi przeprowadzane są najczęściej w gabinetach trychologicznych? Jakie są wskazania do poszczególnych terapii i jakich efektów można się spodziewać? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury.
Zabiegi trychologiczne – TOP 3
Mezoterapia igłowa skóry głowy
Mezoterapia igłowa skóry głowy to jeden z częściej przeprowadzanych zabiegów trychologicznych. Terapia polega na wstrzyknięciu odpowiednio dobranych substancji leczniczych w chorobowo zmienione miejsca. Powierzchniowe ostrzykiwanie skóry głowy substancjami odżywczymi, przeciwzapalnymi, witaminami, daje widoczne rezultaty.
Wskazania do mezoterapii igłowej
- włosy cienkie, pozbawione blasku
- nadmiernie wypadające włosy
- słaba kondycja włosów.
Efekty mezoterapii igłowej
- pobudzony wzrost włosów
- rewitalizacja cebulek włosowych
- poprawa kondycji włosów
- stymulacja krążenia w mieszkach włosowych.
Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy
W pierwszej kolejności specjalista pobiera od pacjenta krew żylną, z której następnie izoluje bogate w cenne składniki osocze bogatopłytkowe. Przygotowane osocze bogatopłytkowe (PRP) podawane jest podskórnie w miejsca dotknięte problemem. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa od około 30 do 60 minut. Terapia jest bezpieczna nie wymaga rekonwalescencji.
Liczba i częstotliwość zabiegów ustalane są indywidualnie, zazwyczaj jest to od około 3 do 5 zabiegów, w odstępach co 4-6 tygodni.
Wskazania do zabiegu
Wśród wskazań do zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znajdują się:
- nadmierne wypadanie włosów
- łysienie plackowate i androgenowe
- zakola.
Rezultaty zabiegu
Jakich rezultatów możemy spodziewać się po zabiegu? Przede wszystkim są to:
- zahamowanie nadmiernego wypadania włosów
- stymulacja wzrostu włosów
- ogólna poprawa kondycji włosów.
Efekty są widoczne po około 3 miesiącach od zakończenia terapii.
Darsonwalizacja skóry głowy
Darsonwalizacja skóry głowy to zabieg, który przeprowadzany jest coraz częściej. Wykorzystywane są tutaj prądy D’arsonvala, które lekko podgrzewają tkanki głębokie. Moc Darsonvala ustalana jest indywidualnie. W czasie zabiegu dużą rolę odgrywa także ozon, który ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze.
Wskazania do zabiegu
Wśród wskazań do darsonwalizacji skóry głowy wymienić możemy takie czynniki, jak:
- łuszczyca
- łojotok
- nadmierne wypadanie włosów
- przetłuszczająca się skóra głowy
- łupież
- słabe i przerzedzone włosy
- stany zapalne skóry głowy.
Efekty zabiegu
Jakich efektów możemy spodziewać się po wykonaniu zabiegu? Są to:
- stymulacja wzrostu włosów
- oczyszczenie skóry głowy
- redukcja stanów zapalnych skóry
- zahamowanie łysienia i wypadania włosów
- dezynfekcja skóry głowy.
Gabinet trychologiczny we Wrocławiu
TRCHG to klinika włosa we Wrocławiu, w której grono specjalistów pomaga pacjentom zmagającym się z różnymi problemami ze skórą głowy oraz włosami.
Trycholodzy diagnozują choroby, dobierają pielęgnację, omawiają leczenie. We wspomnianej, wrocławskiej klinice włosa można też wykonać zabiegi trychologiczne, między innymi mezoterapię igłową skóry głowy, darsonwalizację skóry głowy czy osocze bogatopłytkowe.
Konsultacja z trychologiem oraz rozpoczęcie odpowiednio dobranej terapii to krok w stronę poprawy kondycji włosów i skóry głowy!