Zabiegi, które wykonuje się w gabinecie medycyny estetycznej

Spowalnianie procesów starzenia i odmładzanie ciała jest dziś całkowicie realne dzięki medycynie estetycznej. Choć pomaga ona nieco spowolnić upływ czasu widoczny na naszym ciele, to służy przede wszystkim profilaktyce, dlatego nie warto zbyt długo zwlekać ze skorzystaniem z jej dobrodziejstw. Z jakich zabiegów warto skorzystać w gabinecie medycyny estetycznej?

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to tak naprawdę dział estetologii medycznej, czyli nauki, która skupia się na atrakcyjności fizycznej człowieka, przywracaniu jej i pielęgnowaniu. Od kosmetologii odróżnia ją przede wszystkim to, że zabiegi z tej dziedziny wykonują wyłącznie lekarze, którzy wykorzystują do tego celu środki medyczne. Co ważne, w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna jest nieinwazyjna lub mało inwazyjna. To ogromny atut, który w połączeniu ze spektakularnymi efektami wielu zabiegów sprawia, że coraz więcej osób chętnie z nich korzysta.

Jakie zabiegi wchodzą w zakres medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna to gałąź nauki, która bardzo szybko się rozwija, oferując pacjentom coraz nowocześniejsze i doskonalsze osiągnięcia. Zakres usług jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. zabiegi rewitalizujące skórę (np. mezoterapię), usuwanie tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów oraz blizn, leczenie nadmiernej potliwości i wypadania włosów, a także korektę owalu twarzy, usuwanie zmarszczek, wypełnianie i modelowanie ust. Podczas zabiegów medycyny estetycznej stosuje się nowoczesne urządzenia i technologie, takie jak np. różnego typu lasery, fale radiowe i ultradźwiękowe, nici liftingujące, a także komórki macierzyste, toksynę botulinową, kwas hialuronowy oraz inne wypełniacze.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Wśród najczęściej wybieranych zabiegów znajdują się te z użyciem toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego:

  • Wypełnianie ust kwasem hialuronowym, które polega na iniekcji całkowicie naturalnego preparatu, jakim jest kwas hialuronowy. Umożliwia on nie tylko subtelne powiększenie ust, ale również ich modelowanie;
  • Wypełnianie zmarszczek oraz korekta owalu twarzy kwasem hialuronowym, co pozwala na niemal natychmiastowe uzyskanie efektu odmłodzenia twarzy;
  • Redukcja zmarszczek toksyną botulinową, która rozluźnia napięcie mięśni mimicznych, co powoduje zmniejszenie napięcia skóry i redukcję zmarszczek mimicznych ( tzw. lwiej bruzdy, kurzych łapek czy króliczych zmarszczek);
  • Leczenie toksyną botulinową bruksizmu i nadpotliwości;
  • Mezoterapia igłowa, pobudzająca skórę do odnowy i odbudowy, poprawiająca jej nawilżenie i napięcie.

Wszystkie najpopularniejsze zabiegi można wykonać w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej oraz w wielu klinikach i centrach medycznych, takich jak np. MedicaPark w Kartuzach.

Przed każdym z zabiegów odbywa się konsultacja lekarska, która ma na celu dobranie odpowiedniej metody do potrzeb pacjenta, wykluczenie przeciwskazań, zlecenie ewentualnych badań i wyjaśnienie, jak będzie przebiegała konkretna procedura.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna