Wybielające nakładki na zęby – poznaj ich wady i zalety!

Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowy uśmiech! Właśnie dlatego warto nie tylko dbać o higienę jamy ustnej, ale także wygląd zębów. Jeśli kolor szkliwa jest dla Ciebie źródłem kompleksów, odpowiednim rozwiązaniem mogą okazać się nakładki na zęby. Wybielające i coraz powszechniejsze zapewnią Ci pożądane rezultaty! Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Sprawdziliśmy!

Czym są wybielające nakładki na zęby?

Nakładki termokurczliwe dedykowane są wszystkim, którzy w domowym zaciszu chcą osiągnąć profesjonalne rezultaty. Służą wygodnemu wybielaniu zębów z wykorzystaniem żelu wybielającego. Przygotowanie do procesu wybielania i sam proces wybielania obejmują konieczność przygotowania nakładek wybielających na zęby i etap stosowania ich przez określony czas. Jak to zrobić prawidłowo?

Warto sięgnąć po zestaw nakładek termokurczliwych, do samodzielnego przygotowania. Postępując według dołączonej do opakowania instrukcji, uformujesz nakładkę dolną i górną. Kolejnym etapem jest konsekwencja ich stosowania. Zanim zdecydujesz się na własną parę, poznaj wady i zalety takiego rozwiązania!

Przeczytaj także:  Jak wygląda wyrywanie zęba i kiedy trzeba to zrobić?

Zalety nakładek wybielających

Decydując się na nakładki na zęby – wybielające i do samodzielnego formowania Dr. M. Schwarz, możesz mieć pewność, że są maksymalnie bezpieczne! Wykonane z przyjaznej formuły octanu etylenu i winylu, nie zawierają szkodliwych substancji i spełniają międzynarodowe standardy jakości.

Co ciekawe – metoda nakładkow, chociaż możliwa do samodzielnego przeprowadzenia w domu jest naprawdę skuteczna! Nierzadko pozwala uzyskać odcień zębów aż od 6 tonów jaśniejszy, dodatkowo – pozwalając na jego utrzymanie się aż do trzech lat! Niewątpliwą zaletą tej metody jest także cena – wybielanie zębów w warunkach domowych jest zdecydowanie tańsze niż konieczność wizyty u specjalisty.

Wady metody nakładkowej

Zastanawiasz się, czy wybielające nakładki na zęby mają wady? Teoretycznie nie, jednak ich niewłaściwe stosowanie może negatywnie wpłynąć na kondycję zębów i powodować ból. Jeśli chcesz uniknąć nadwrażliwości, koniecznie stosuj się do zaleceń producenta, które znajdziesz na dołączonej do opakowania ulotce.

Przeczytaj także:  Ile kosztuje implant zęba?

Najważniejsze, co musisz zrobić w trakcie i po procesie wybielania zębów

Proces wybielania zębów metodą nakładkową trwa nawet do czterech tygodni. Przez ten czas, a także – dwa tygodnie po zakończeniu zabiegu należy stosować tak zwaną „białą dietę”. Oznacza to konieczność unikania kawy, herbaty, soków owocowych i innych produktów, mogących barwić szkliwo.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna