Wakacyjny niezbędnik – co musi znaleźć się w bagażu na urlop?

W końcu nadeszło długo wyczekiwane przez nas wszystkich lato, co widać zresztą nie tylko w kalendarzu, ale również za oknem. Wysokie temperatury i słońce zdecydowanie sprzyjają relaksowi, w szczególności temu na świeżym powietrzu. Warto cieszyć się piękną pogodą i wykorzystać ten czas na zasłużony wyjazd na urlop. Niezależnie od tego, czy postawisz na polską Krainę Tysiąca Jezior, egzotyczną wyspę czy też na duże miasto tętniące życiem, musisz odpowiednio się spakować. W końcu dobrze i rozsądnie skompletowany bagaż może jeszcze bardziej uprzyjemnić wakacje. Oczywiście najważniejsze jest, żeby wszystkie rzeczy były dopasowane do obranego kierunku. Są natomiast takie przedmioty, które na wakacje trzeba zabrać bez względu na destynację i dzięki nim cieszyć się upragnionym relaksem.

Maseczki zgodne z wymaganiami

O tym, że wyjeżdżając na tegoroczne wakacje, trzeba koniecznie zabrać ze sobą maseczki ochronne, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Mimo że urlop jest czasem, w którym w końcu możemy odciąć się od wszelkich obowiązków oraz dać sobie więcej luzu niż zazwyczaj, nie należy ignorować panujących w danych miejscu obostrzeń. Dobrze jest na bieżąco obserwować sytuację i jeszcze tuż przed wyjazdem sprawdzić, jakie zasady panują aktualnie. W końcu często zmieniają się one nawet z dnia na dzień.  Należy pamiętać, że obostrzenia mogą się różnić nie tylko pomiędzy krajami, ale także regionami, dlatego wszystkie informacje trzeba sprawdzać z dużą uwagą. Pojawiają się również różnice pomiędzy wymaganymi sposobami zasłaniania ust i nosa, a coraz więcej krajów uznaje wyłącznie maseczki chirurgiczne z określonym poziomem filtrowania.

Krem chroniący przed słońcem

Niezależnie od tego, czy w twoich planach przeważa leżenie na plaży i opalanie się, czy jednak aktywne zwiedzanie wszystkich muzeów, nie powinieneś zapominać o zabraniu ze sobą kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Należy stosować go codziennie, niezależnie od pogody, a także pory roku, jednak to latem słońce jest największe i najdłużej znajduje się na niebie. Dlatego też pamiętaj nie tylko o posmarowaniu nim twarzy i reszty ciała, ale również o reaplikacji po około 2,5 godziny. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że chronisz swoją skórę w najlepszy możliwy sposób i zapobiegasz nie tylko jej fotostarzeniu się, ale co najważniejsze nowotworowi. Wybierając krem z filtrem, zwróć uwagę na znajdujące się na nim oznaczenia, powinien on bowiem zabezpieczać nie tylko przed promieniowaniem UVA, ale także UVB.

Okulary przeciwsłoneczne

Poza ochroną zdrowia swojego oraz bliskich osób za pomocą maseczki, a także skóry poprzez krem z filtrem, trzeba także pamiętać o oczach. W końcu wzrok jest niezwykle ważnym zmysłem, o który należy dbać każdego dnia. Do tego latem niezbędne są okulary przeciwsłoneczne, jednak co kluczowe, muszą mieć one filtr UV. Niestety większość okularów z popularnych sieciówek jest go pozbawiona, co  bardzo negatywnie oddziałuje na oczy. W ciemności źrenice się rozszerzają, przez co bez ochrony filtra dostaje się do nich jeszcze więcej promieniowania. Jest to powód, dla którego warto rozważyć zakup droższych, jednak wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych w salonie optycznym. Jeśli na co dzień nosisz okulary korekcyjne, możesz zdecydować się również na soczewki barwiące się na ciemniejszy odcień pod wpływem słońca.

Artykuł powstał przy współpracy z facemask.com.pl

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna