USG piersi – podstawowe informacje, wskazania oraz jak często wykonywać?

usg piersi

USG piersi to bardzo ważne badanie dla każdej kobiety, która chce utrzymać prawidłowy poziom zdrowia. Badanie USG pozwala na szybkie wykrycie niepokojących zmian i rozpoczęcie właściwego leczenia. To badanie profilaktyczne, dzięki któremu specjaliści wykrywają raka piersi. Podczas jego przeprowadzania wykorzystywane są fale ultradźwiękowe. Dobrą informacją dla pacjentek jest to, że całość charakteryzuje się brakiem bólu oraz nieinwazyjnością.

USG piersi – wykrywanie nawet najmniejszych zmian i odróżnianie zmian łagodnych od złośliwych

Atutem badania USG jest fakt, iż pozwala ono na wykrywanie nawet najmniejszych zmian. Specjaliści nie mają większych trudności z odróżnieniem zmian łagodnych od tych złośliwych. Tym samym stawiana jest właściwa diagnoza, a pacjentki zmagające się ze złośliwymi nowotworami mogą rozpocząć odpowiednią kurację.

Warszawa to jedno z najlepszych miejsc na przeprowadzenie USG piersi. To właśnie w stolicy działa klinika REX MEDICA. Atutem proponowanych badań jest:

  • szybkość działania,
  • gwarancja najwyższej jakości obrazowania,
  • dysponowanie profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem,
  • wykonywanie ich przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów.

Tak wykonane USG piersi nie pozostawi żadnych wątpliwości. Badanie USG powinno być powtarzane co rok lub co 2 lata (zwłaszcza u kobiet po 30. roku życia). Dodatkowo zaleca się samodzielne badanie piersi, np. przed lustrem.

Kiedy warto zdecydować się na badanie USG?

Istnieje wiele różnych przesłanek, które wskazują na to, iż USG piersi powinno zostać wykonane niezwłocznie. Tyczy się to przede wszystkim tych przypadków, w których panie zauważą na swoich piersiach małe guzki. Dodatkowo warto zwracać uwagę na wszystkie stany bólowe (nawet w trakcie miesiączkowania). Jeśli występują zbyt często może być to pierwsza oznaka do niepokoju i wykonania badania USG. Kluczowe jest przeprowadzenie odpowiedniego wywiadu lekarskiego. Klinika REX MEDICA SPORT zapewnia najwyższą jakość wykonywanych badań i uzyskanie szybkich oraz rzetelnych wyników. Jest to szczególnie polecane, gdy:

  • z brodawki zacznie wypływać wydzielina,
  • wokół piersi pojawi się opuchlizna,
  • zauważy się uraz mechaniczny piersi,
  • brodawka sutka zostanie wciągnięta.

Warto odwiedzić stronę internetową https://rexmedica.pl/badania/usg/usg-piersi/ i dowiedzieć się nieco więcej na temat badania USG. W ten sposób duża grupa pacjentek przekona się do wizyty na terenie Warszawy.

Brak szczególnych przygotowań do USG piersi i wysoki komfort badania

Klinika REX MEDICA z Warszawy to jeden z najlepszych wyborów na wykonanie profesjonalnego USG piersi, nawet w przypadku kobiet w ciąży. Do badania USG nie trzeba żadnych szczególnych przygotowań, chociaż zaleca się wykonać je pomiędzy pierwszym a dziesiątym dniem cyklu. Specjaliści sprawdzą przy okazji strukturę węzłów chłonnych oraz stan dołów pachowych. Dzięki temu pacjentki skutecznie zatroszczą się o swoje zdrowie i w razie konieczności podejmą szybkie leczenie.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna