Test na koronawirusa w domu – sprawdź, jak go wykonać!

testy na koronawirusa

W związku z panującą na świecie pandemią COVID-19 u coraz większej liczby osób zachodzi konieczność wykonania testu na koronawirusa. Żeby uzyskać wiarygodny wynik testu, nie musisz iść do laboratorium. Możesz wykonać test również w domu – szybko, łatwo i bez stresu. Domowe testy wykonywane są pod nadzorem lekarskim, a w cenie usługi otrzymujesz możliwość omówienia wyniku z lekarzem. Zobacz, na czym to polega!

  1. Rodzaje testów, które możesz wykonać w domu
  2. Szybki test na koronawirusa – jak to zrobić?
  3. Domowy test na koronawirusa – dla kogo?
  4. Dlaczego warto wykonać szybki test na koronawirusa?

Domowe testy na koronawirusa mogą wykryć zakażenie COVID-19 w organizmie, ale nie tylko. Za ich pomocą można również stwierdzić obecność przeciwciał, które oznaczają niedawno przebyte zakażenie. Sprawdź, jak możesz wykonać test na koronawirusa, nie wychodząc z domu!

Rodzaje testów, które możesz wykonać w domu

Masz do wyboru dwa rodzaje domowych, szybkich testów na koronawirusa. Pierwszym z nich jest test antygenowy. Wykrywa on białka wirusa i pozwala na ujawnienie aktywnego zakażenia tą chorobą. Test wykonuje się poprzez pobranie wymazu z nosogardła. Wynik otrzymasz po około 15-30 minutach. Drugi rodzaj testu (test na przeciwciała) wykrywa przeciwciała, które pojawiają się w organizmie po przebytej chorobie. Stanowi on ocenę odpowiedzi organizmu na zakażenie. Wynik tego testu otrzymasz już w 10-20 minut.

Przeczytaj także:  Testy na koronawirusa - jak przebiegają i gdzie można je przeprowadzić?

szybki test na koronawirusa

Szybki test na koronawirusa – jak to zrobić?

Aby wykonać domowy test na COVID-19, wystarczy wykupić konsultację na stronie zdalnaprzychodnia.pl. Następnego dnia otrzymasz przesyłkę zawierającą test. Szybki test na koronawirusa należy zrobić dokładnie według dołączonej instrukcji. Test na przeciwciała wykonuje się przez pobranie próbki krwi z opuszka palca, a test antygenowy – pobierając wymaz z jamy nosowo – gardłowej. Wynik testu otrzymasz już po około 15 minutach. Kolejnym krokiem jest omówienie wyniku z lekarzem podczas konsultacji online. W zależności od Twojej sytuacji możesz wybrać test wykrywający aktywne lub przebyte zakażenie koronawirusem.

Domowy test na koronawirusa – dla kogo?

Jeżeli zaobserwowałeś u siebie jeden lub więcej objawów, które mogą wskazywać na zakażenie COVID-19, to usługa domowych testów jest skierowana właśnie do Ciebie. Przypomnijmy, że objawami koronawirusa są m. in. kaszel, gorączka, duszności, utrata węchu i smaku. Szybki test na koronawirusa to również świetne rozwiązanie jeśli jesteś po chorobie i chcesz sprawdzić, czy Twoje objawy były związane z zakażeniem COVID-19. Oferta testów skierowana jest także do pracowników, którzy na co dzień spotykają się z dużą liczbą osób i nie chcą zarazić innych.

Przeczytaj także:  Testy na koronawirusa - jak przebiegają i gdzie można je przeprowadzić?

Dlaczego warto wykonać szybki test na koronawirusa?

Domowy test na koronawirusa to niedrogie narzędzie do wykrywania zarówno aktywnej, jak i przebytej choroby. Szybkie ujawnienie zakażenia pozwala uniknąć rozprzestrzenienia się choroby na naszą rodzinę, znajomych czy współpracowników. Dzięki możliwości wykonania ekspresowego, domowego testu, możemy chronić zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych.

Jak widzimy, aby wykonać test na koronawirusa, nie musimy już nawet wychodzić z domu. Wszystko załatwimy za pomocą zdalnego laboratorium. Testy domowe są tak samo wiarygodne jak te wykonywane w placówkach medycznych, a dodatkowo – szybkie i łatwe do samodzielnego przeprowadzenia. Pozwolą nam ekspresowo wykryć zakażenie, a my – zamiast wychodzić z domu w celu wykonania testu – możemy zrelaksować się w domowym zaciszu, jednocześnie dbając o zdrowie swoje i innych ludzi.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna