Terapia falą uderzeniową – zastosowanie w rehabilitacji

W dzisiejszych czasach w rehabilitacji stosuje się wiele innowacyjnych metod, które mają na celu jak najbardziej skuteczną walkę z bólem i szybki powrót pacjenta do zdrowia. Jedną z popularnych i przy tym bardzo efektywnych metod, która co bardzo ważne może być stosowana nawet w przypadku ostrych stanów zapalnych czy też bezpośrednio po wystąpieniu urazu, jest tak zwana terapia falą uderzeniową. Na czym ona polega? Co warto wiedzieć na ten temat?

Terapia falą uderzeniową – co to takiego jest?

Terapia falą uderzeniową to nowoczesna metoda leczenia stosowana w rehabilitacji. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu rehabilitanci są w stanie w nieinwazyjny, innowacyjny i co najważniejsze bezpieczny sposób zniwelować przewlekły ból kości, mięśni, wiązadeł, torebek stawowych czy też ścięgien. Należy, bowiem zaznaczyć, że aparat do fali uderzeniowej w bardzo krótkim czasie pod wysokim ciśnieniem wytwarza mechaniczne fale o niewielkiej częstotliwości tak zwane fale uderzeniowe. Po przyłożeniu głowicy takiego sprzętu do skóry fala uderzeniowa przenika na głębokość kilku centymetrów, dzięki temu jest w stanie trafić w miejsce, które objęte jest schorzeniem. Jeżeli zaś chodzi o ilość zabiegów, które trzeba wykonać, aby osiągnąć zamierzone efekty to jest ona uzależniona od danej jednostki chorobowej i indywidualnego przypadku, taką decyzje podejmuje, więc specjalista.

Częstotliwość impulsów, rodzaj fal oraz głębokość ich penetracji również ustalane są indywidualnie. Warto jednak zauważyć, że zazwyczaj, aby przywrócić sprawność ruchową wymagana jest niewielka ilość zabiegów, a sam czas terapii jest krótki. Metoda ta doskonale pobudza cyrkulacje krwi oraz bardzo dobrze stymuluje metabolizm, ponadto zmniejsza także napięcie mięśni i przyczynia się do zwiększenia produkcji kolagenu. Dlatego też terapia falą uderzeniową jest tak chętnie stosowana w różnego rodzaju rehabilitacji. Zabieg ten stosuje się miedzy innymi w przypadku nadciągnięcia mięśni, przy stanach pourazowych, bólach kręgosłupa szyjnego, przy zapaleniu ścięgien, w trudno gojących się złamaniach czy też w przypadku kolana skoczka, łokcia tenisisty lub golfisty.

Sprzęt do rehabilitacji, jako ważny element terapii z wykorzystaniem fali uderzeniowej.

W powodzeniu przeprowadzonych zabiegów z zakresu terapii falą uderzeniową bardzo duże znaczenie ma właściwie dobrany sprzęt do rehabilitacji. Takie urządzenie, aby było bezpieczne w stosowaniu musi posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Aby rehabilitacja pacjentów przebiegała szybko i sprawnie wielu specjalistów decyduje się na zakup mobilnych aparatów do fali uderzeniowej. Taki sprzęt umożliwia, bowiem wykonywanie zabiegów nie tylko w gabinecie, ale także w domu pacjenta. Dla wielu osób jest to, zatem bardzo wygodne rozwiązanie. Wysokiej klasy sprzęt do rehabilitacji, w tym mobilny aparat do fali uderzeniowej odnajdziemy w sklepie Astar.pl. Zabiegi wykonywane na tego typu urządzeniach są bezpieczne, a ponadto pacjenci tolerują je bardzo dobrze.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna