Spray na komary – jak działa?

Kleszcze i komary mogą stanowić poważny problem, gdy przebywasz na łonie natury. Chroń się przed tymi dokuczliwymi owadami, stosując oferowane przez różne firmy środki odstraszające owady! Produkty te zapewnią bezpieczeństwo całej twojej rodzinie, więc nie czekaj, aż będzie za późno – kup już dziś, aby tego lata lub wiosny przeżyć niezapomniane chwile na świeżym powietrzu, nie martwiąc się o ukąszenia.

Preparaty na ukąszenia owadów

Najpopularniejsze sposoby ochrony przed kleszczami i innymi insektami, to stosowanie takich produktów jak spray na komary czy aerozol. Należy je stosować bezpośrednio przed wejściem na obszary, gdzie istnieje zwiększone prawdopodobieństwo ukąszenia, takie jak wysoka trawa lub zarośla, jeśli wędrujesz z psem po polnych szlakach! Ponadto te środki chemiczne odstraszają również inne owady, więc jeden preparat może zapewnić kompleksową ochronę zarówno przed meszkami, jak i komarami, co jest świetną wiadomością, ponieważ bez względu na to, na jaki rodzaj owadów się natkniesz, będziesz zabezpieczony.

Jak stosować?

Większość środków odstraszających komary dostępnych na półkach sklepowych zawiera substancje chemiczne, takie jak DEET. Niestety, związki te przedostają się do krwiobiegu i mogą wpływać na układ nerwowy kobiet w ciąży lub małych dzieci, co sprawia, że stosowanie ich w czasie ciąży i dla najmłodszych może być kiepskim pomysłem.

Natomiast dostępne są środki naturalne, w pełni bezpieczne. Oto kilka innych naturalnych substancji, które działają jak środki odstraszające komary – trawa cytrynowa, eukaliptus i goździk… Komary nie wylądują na tobie, gdy użyjesz tych olejków na skórze! Mniej skuteczny, ale nadal działający na rzecz odstraszania tych dokuczliwych owadów jest olejek o zapachu mięty pieprzowej, lawendy, geranium czy bazylii.

Ważne jest, aby pamiętać, że nierozcieńczone olejki mogą powodować podrażnienia. Dlatego można kupić gotowe naturalne spraye, które mają odpowiednie stężenie.

Korzystanie ze środków na owady

Wiele osób jest sceptycznie nastawionych do środków na owady, wydaje im się, że spryskanie się czymś chemicznym nie może być dobre dla organizmu. Warto więc pamiętać o tym, że środki te są stworzone tak, aby nie szkodzić, jednak tylko pod warunkiem, że będziemy ich używać zgodnie z przeznaczeniem. Każdy spray na komary i inne owady ma zapisany sposób użycia i częstotliwość – warto się tego trzymać, gdyż przekraczanie dozwolonych dawek może być błędne. Należy podejść do tego z pełną odpowiedzialnością i nie bać się tych środków.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna