Soczewki kontaktowe dwutygodniowe. Dlaczego warto je wybrać?

soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to doskonała, coraz popularniejsza alternatywa dla klasycznych okularów. Sięgają po nie osoby, które nie lubią się w okularach, ludzie aktywni, regularnie uprawiający sport, a także zwolennicy nowoczesnych, ułatwiających codzienne funkcjonowanie rozwiązań. Specjalnie z myślą o wszystkich miłośnikach soczewek kontaktowych, producenci proponują im coraz więcej, wartych zainteresowania rozwiązań. Należą do nich m. in. soczewki dwutygodniowe, które skutecznie zapełniają lukę pomiędzy szkłami jednodniowymi, a miesięcznymi. Sprawdźmy, dlaczego warto je wybrać i na jaki konkretnie produkt postawić!

Czym charakteryzują się soczewki dwutygodniowe?

Soczewki dwutygodniowe to jeden z rodzajów szkieł długoterminowych. Jak sama ich nazwa wskazuje, są przystosowane do noszenia w trybie dziennym, przez okres 14 dni, czyli pełnych dwóch tygodni. W tym czasie jedna para soczewek zachowuje wszystkie cenne właściwości oraz zapewnia nam świetną jakość widzenia. Tego typu soczewki, podobnie jak wariant miesięczny, wymagają regularnej pielęgnacji. Ich użytkownicy muszą być więc zaopatrzeni w specjalne płyny do pielęgnacji i konserwacji szkieł kontaktowych oraz co wieczór przeprowadzać proces ich czyszczenia.

Soczewki dwutygodniowe to stosunkowo nowy wariant szkieł, który wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które poszukują alternatywy dla szkieł miesięcznych. 30-dniowy okres ich użytkowania może być w przypadku niektórych użytkowników zbyt długi oraz wymagać poświęcania większej uwagi pielęgnacji szkieł, zwłaszcza pod koniec okresu ich użytkowania. Soczewki miesięczne są także coraz rzadziej wybierane przez posiadaczy wrażliwych oczu, który obawiają się możliwego podrażnienia i zaczerwienienia oczu w wyniku dłuższego korzystania z jednej pary soczewek. Wariant 14-dniowy jest więc idealną alternatywą, którą warto wypróbować w sytuacji, kiedy ani soczewki jednodniowe, ani miesięczne nie spełniają naszych oczekiwań.

soczewki kontaktowe

Jakie soczewki dwutygodniowe warto wybrać?

Obecnie w sprzedaży dostępnych jest kilka wariantów soczewek dwutygodniowych, po które sięga coraz więcej stałych użytkowników szkieł kontaktowych. Na zakupie soczewek zdecydowanie nie warto oszczędzać, tylko od razu zdecydować się na wysokiej jakości produkty, od uznanego w branży okulistycznej producenta. Jest nim bez wątpienia marka Johnson & Johnson, która w swojej ofercie, oprócz soczewek jednodniowych i miesięcznych, posiada także alternatywne soczewki dwutygodniowe. Soczewki Acuvue Oasys to nowoczesne produkty, które wykorzystują innowacyjną technologię Hydraclear Plus. Sprawia ona, że oczy są mniej zmęczone i podrażnione, co ma szczególne znaczenie w przypadku szkieł o wydłużonym okresie noszenia.

Dwutygodniowe soczewki Acuvue Oasys są polecane wszystkim osobom, które z różnych powodów nie chcą już korzystać ze szkieł jednodniowych i miesięcznych. Idealnie nadają się do użytkowania w pomieszczeniach z klimatyzacją oraz miejscach z suchym, zanieczyszczonym powietrzem. Oferują wysoki komfort noszenia, wygodę, a także doskonałą jakość widzenia zarówno pierwszego, jak i 14 dnia. Jedynym, o czym musimy pamiętać wybierając je, jest codzienna pielęgnacja przy użyciu specjalnego, wielofunkcyjnego płynu do czyszczenia szkieł kontaktowych.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna