Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, a składa się na nie kilka istotnych czynników takich jak ubiór, uścisk dłoni, zadbane włosy, a przede wszystkim uśmiech. Szczery, miły uśmiech to niezawodny sposób, by zjednać sobie innych ludzi. A kiedy dodatkowo oddech jest świeży, a zęby lśnią zdrową bielą, możemy być pewni, że zapunktujemy u nowo poznanej osoby. Oczywiście, bardzo ważne są także cechy charakteru i osobowość, jednak to wygląd zewnętrzny odpowiedzialny jest za pierwsze wrażenie, które może mieć przełożenie na dalsze kontakty lub… ich brak. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
jak wygląda wyrywanie zęba i kiedy trzeba to zrobić

Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba to zabieg, który wciąż bywa konieczny w niektórych sytuacjach. Obecnie dentyści dokładają wszelkich starań, aby możliwe było uratowanie zęba, jednak zdarza się, że wyrywanie jest jedyną możliwą opcją. Podpowiadamy jak wygląda wyrywanie zęba i kiedy trzeba to zrobić. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowy uśmiech! Właśnie dlatego warto nie tylko dbać o higienę jamy ustnej, ale także wygląd zębów. Jeśli kolor szkliwa jest dla Ciebie źródłem kompleksów, odpowiednim rozwiązaniem mogą okazać się nakładki na zęby. Wybielające i coraz powszechniejsze zapewnią Ci pożądane rezultaty! Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Sprawdziliśmy! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
zdrowe zęby

Dbanie o higienę jamy ustnej poprzez szczotkowanie, nitkowanie i pamiętanie o regularnych kontrolach jest bardzo ważne. Dobry stomatolog z pewnością wspomni o jeszcze jednym ważnym czynniku jakim jest odpowiednia dieta. Składniki mineralne jakie spożywamy wraz z jedzeniem w dużej mierze wpływają na zdrowie zębów. Szczególnie ważne są witaminy, wapń oraz dobre tłuszcze. Oprócz tego, konieczne jest wyeliminowanie, albo chociaż znaczne ograniczenie niektórych pokarmów. Co warto wiedzieć na ten temat? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Obecnie szczoteczki soniczne nie są już żadną nowością na naszym rynku. W łazienkach wielu z nas możemy znaleźć różne modele tych mniej i bardziej popularnych marek, w tym także i Oclean. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Profilaktyka chorób zębów i dziąseł jest bardzo istotna dla ogólnego zdrowia człowieka, o czym świadczyć może fakt, że kampanie dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej prowadzone są nawet w przedszkolach. Nic dziwnego – spora grupa maluchów zmaga się obecnie z próchnicą – problemem, który jeszcze do niedawna dotykał nieco starsze osoby. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wszczepienie implantu zębowego i przymocowanie do niego korony protetycznej już od dawna jest powszechnie uważane za najlepszą metodę odbudowy utraconych naturalnych zębów. Sam zabieg jest jednak dosyć skomplikowany i składa się z wielu etapów, w związku z czym pacjent decydując się na odbudowę straconego zęba za pomocą implanta stomatologicznego musi się liczyć z wieloma różnymi wydatkami. W artykule dokładniej opisujemy, jakie elementy decydują o ostatecznej cenie odbudowy zęba przy użyciu implanta zębowego oraz ile tak naprawdę taki zabieg może ostatecznie kosztować. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
piękne białe zęby

Wśród domowych sposobów wybielania zębów jednym z najciekawszych jest używanie do tego celu skórki od banana. Trudno jednoznacznie wskazać czy jest to rzeczywisty i uniwersalny sposób na pozbywanie się przebarwień z zębów. Opierając się o fakt, że banany zawierają wiele składników odżywczych, witamin i mikroelementów można jednak uznać, iż są zdrowe dla ludzkiego organizmu. Przyjrzyjmy się więc w jakim stopniu banan może pomóc w walce z przebarwieniami widocznymi na zębach. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 7 Średnia: 4.1]